Diablo 3 Oyuncuları PS4’te Farklı Hissedecekler

Kısa bir süre önce GamingBolt adlı site üzerinde yapılan bir röportajda, Diablo 3′ün Lider Yapımcısı Alex Mayberry oyunun PS4 hakkında bazı bilgiler verdi. Oyunun üzerinde bir çok değişiklik yapılacağını, diğer platformdakilerinin kesinlikle aynısı olmayacağını ve bu nedenle oyunun PS4′e özel olarak geliştirilmiş gibi bir his vereceğini söyledi.

Oyunun PS4 versiyonunun PC versiyonundan ne farkları olacağını sorduğumuzda Alex şöyle cevapladı “Diablo 3′ün PS3 versiyonundaki gibi olacak, kesinlikle ne bilgisayarla ne PS3 versiyonuyla aynı olmayacak, gerek kullanıcı arayüzünde gerekse oyun içi kontrollerde bir çok değişiklik olacak, yani oyunu konsol kullanıcıları için avantajlı bir duruma getireceğiz, yani oyunu PS4 kontrolcüsü ile oynamak bilgisayarda mouse ile oynamaktan daha kolay olacak. Yani bildiğiniz gibi oyunu PC’dekinin birebir aynısını çıkarmamak için uğraşıyoruz, oyun bir çok alanda tekrar gözden geçirilip en iyi şekilde konsol için uyarlanacak ve oyun PS4′e özel olarak geliştirilmiş havasını verecek.

Alex ayrıca oyunun PS4 platformu için hala yapım aşamasında olduğunu ve de kesin bir çıkış tarihi olmadığını belirtti.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Berat Küçük

Video oyunları tutkunu, strateji hayranı, teknoloji meraklısı, sürekli kendini geliştirmeye çalışan, yeni şeyler öğrenmek için çabalayan birİsi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir