Deus Ex: Mankind Divided Boss’lara Farklı Bir Yaklaşım Sunacak

Yapımcılar sorunlarımızı uzlaşarak halletmemizi istiyor.

Deus Ex serisinin yeni oyunu Mankind Divided’ın Oynanış Yönetmeni Patrick Fortier bazı açıklamalarda bulundu. Fortier, Deux Ex: Human Revolution’da beğenilmeyen boss dövüşlerine bu yeni oyunda farklı bir açıdan daha yaklaşmak istediklerini belirterek oyun içerisinde sadece bosslarla dövüşme imkanının olmayacağını, ayrıca uzlaşmaya varabileceğimizi de belirtti.

Fortier “Buradaki amacımız her çeşit oynanış şeklini desteklemek. Önceki oyunlarda boss dövüşlerinde gözden kaçırılan ana düşünce buydu. Şahsen bossları işleniş açısından ilgi çekici bulmuştum ancak bazı oyuncular da bunların kendilerine hitap etmediği görüşündeydiler.” açıklamasını yaparak önceki oyunda boss dövüşlerinin eksikliğinden bahsetti ve ardından yeni oyunda bu sisteme gelecek yeniliğe değindi “Bosslardan gizlenmek için ve onları dövüşerek mağlup etmek için seçenekleriniz olacak. Ancak olayları daha farklı yollarla da halledebileceğinizi gösterecek olan konuşma seçenekleri de olacak.”

Hikaye Yönetmeni Mary DeMarle da bossları öldürüp öldürmeme seçeneklerinin hikayeye doğrudan etki edeceğini söyledi ve “Human Revolution’da tasarlanma şekli nedeniyle bosslar her zaman ara sahnelerde ölüyorlardı. Hiçbir seçeneğiniz yoktu. Ancak oyuna gelen Missing Link DLC’sinde bunu değiştirmiştik ve şimdi de bu değişimi oyuna yansıtacağız.” diyerek sözlerini noktaladı.

Deus Ex: Mankind Divided 2016 yılının başlarında PC, PS4 ve Xbox One platformlarında satışa sunulacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir