Detroit: Become Human İçin Devam Oyunu Gelecek Mi?

Quantic Dream’in kurucusu David Cage, beğeni toplayan Detroit: Become Human’ın devamının gelip gelmeyeceği hakkında açıklamalarda bulundu.

Quantic Dream’in Mayıs ayının sonlarına doğru PlayStation 4 için çıkardığı Detroit: Become Human sevilen bir yapım olmayı başarmıştı. Şirketten beklendiği gibi gene hikaye odaklı bir tasarıma sahip olan oyunumuz insanlar tarafından geliştirilen Androidler’in bir nevi ‘hür irade’ kazanması sonrasında gerçekleşen olayları konu alıyordu. Quantic Dream’in kurucusu ve yapımcılarından David Cage, Reddit üzerinden gerçekleştirdiği soru-cevap etkinliği ile muhtemel bir devam oyunu hakkında bilgi verdi.

Bir oyun tasarladıklarında neredeyse her karakter için özgeçmiş hikayeleri yazdıklarını anlatan David Cage bu nedenle DLC veya devam oyunu fikrine karşı olmadıklarını söyledi. Ancak bunu yapmaları için de doğru fikre, tutkuya ve heyecana ihtiyaç duyduklarını belirtti. “Gerekli fikirleri, tutkuyu ve heyecanı bulabilirsek ve bu dünyada anlatacak başka şeylerimiz daha olduğunu hissedersek devam oyunu için çalışmaya başlarız. Hayranlarımıza büyük bir saygı duyuyoruz ve sadece para amaçlı oyunlar yapmak istemiyoruz. Her zaman mantıklı bir seçenek olmasa da tutkularımızla hareket eden bir şirketiz. Ancak Detroit üzerinde çalışmaktan büyük keyif aldık. Elbette bu dünyada anlatabileceğimiz pek çok yeni hikaye mevcut.

Hayranlardan gelen farklı önerilerin hepsine saygı duyduklarını belirten Cage günün sonunda da bir tercih yapmaları gerektiğini hatırlattı. “Oyunda geçmiş hikayelerini DLC olarak göstermeye uygun pek çok karakter mevcut. Bu sebeple bir tane seçmek zor olabilir. Aslında oyunda yer alan neredeyse tüm karakterler için geçmiş hikayeler yazarım ve oyun başlamadan önce bu karakterlere ne olduğuna dair sağlam bir fikrim olur. Ancak Connor ile soruşturma yapmak isteyen ile tüm karakterler hakkında DLC veya kapsamlı bir devam oyunu görmek isteyen oyuncular arasında bir seçim yapmamız gerek.

David Cage’in soru-cevap etkinliğindeki dikkat çeken bir diğer açıklaması da çok oyunculu bir deneyim sunma isteği oldu. Hikaye odaklı bir oyunu bu sefer de çok oyunculu desteğiyle sunmak istediğini belirten Cage bunun heyecan verici bir deneyim olacağını vurguladı. Ayrıca Detroit: Become Human beraberinde Sony ve Quantic Dream arasındaki üç oyunluk anlaşma sona erdi. Yani yapımcı şirket yeni bir yayıncı bulup platformlar arası deneyim sunmaya başlayabilir.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir