Deck of Ashes İlk Bakış

Yaşasın kart oyunlarının engellenemez yükselişi

Son günlerde PC üzerinden oynayabileceğiniz, gerek tek kişilik gerek çok oyunculu, kart oyunlarının ne kadar çoğaldığını fark ettiniz mi? Sanki oyun sektörünün dizginlerini elinde tutan birisi “kart oyunu furyası” düğmesine basmış gibi ardı arkası kesilmeden dijital kart oyunları peydah olmaya başladılar.

Elbette böyle bir şey olmadı, düğmeye basan adamdan bahsediyorum, fakat Heartstone ile birlikte popülerliği tavan yapan kart oyunları türünün casual’ından hardocore’una pek çok oyuncuyu kendine çekmesi gibi bir olay vuku buldu. Bu akımın ardından kimileri Heartstone’da takılı kalırken, kimi oyuncular da daldan dala atladı ve Eternal, MTG Arena gibi yapımlarda aradıklarını buldular. İşin çok oyunculu tarafına gelemeyen oyuncular ise, hususen son dönemde, çok daha fazla oyuna kavuştu.

Slay the Spire’dan Deep Sky Derelicts’e, Hand of Fate 2’den Thronebreaker’a, Evolution’dan Wartile’a; kimisi tamamen deste dizmeye dayalı, kimisi ise RPG sosuna bulanmış onlarca kart oyunu şuan PC oyuncularının beğenisine sunulmuş durumda.

İlk bakışın devamını buraya tıklayarak yeni üssümüzden okuyabilirsiniz

Bu yazıyı paylaş :

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir