Death Stranding’in Çıkış Yılı Belli Oldu

Kojima ve Shinkawa herkesin merakla beklediği Death Stranding hakkında yeni bilgiler verdi.

Hideo Kojima geçtiğimiz pazar gerçekleşen Tokyo Game Show 2016’ya katıldı ve Shinkawa ile birlikte kendilerine yöneltilen soruları cevapladı. Tanıtım filminde Norman Reedus’un yer aldığı Death Stranding’in çıkış tarihi sorulduğunda Kojima, oyunun gelecek Yaz Olimpiyatlarından önce çıkacağını dile getirdi. Bilindiği üzere bir sonraki yaz olimpiyatları Tokyo’da 2020 yılında gerçekleşecek. Kojima kendini merakla dinleyen hayran kitlesine Akira anime filmini referans göstererek bir tüyo daha verdi ve oyunun Akira animesinin geçtiği yıldan önce çıkacağını söyledi. 1998 yapımı olan Akira, 2019’un Tokyosunu anlatıyor. Tüm bu tüyoları göz önüne alarak Death Stranding’in 2018 yılında çıkacağını söyleyebiliriz.

Hatırlayacağınız üzere Kojima, geçtiğimiz günlerde Japonya’da gerçekleşen PlayStation Basın Konferansında, Death Stranding’in online multiplayer oyunu olacağını söylemişti. Tokyo Game Show’da ise oyunun tek kişilik de oynanacağını dile getirdi ve fazla ayrıntıya girmeden, şimdiye kadar oynadığımız online oyunlardan çok daha farklı bir oyun olacağını söyledi.

Kojima soruları cevaplarken, oyunda The Walking Dead yıldızı Norman Reedus dışında bayan bir karakterin de olacağını, fakat karakter üzerindeki çalışmalarının devam ettiğini dile getirildi.

Daha önce Metal Gear serisinde uzun dönemli karakter ve mekanik tasarımcısı olarak görev alan, şu an ise Kojima Productions’ta Death Stranding üzerinde çalışan Yoji Shinkawa ise oyunda görmek istediği bazı oyun mekaniklerinden bahsederek oyunculara Death Stranding’in mekanikleri hakkında çeşitli tüyolar verdi.

Kojima ve Shinkawa’nın katıldığı Tokyo Game Show 2016’yı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz (Video Japonca olup, İngilizce altyazısı bulunmamaktadır):

https://youtu.be/WNTdus18zyM?t=16m51s

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sultan Nur Korkusuz

Part-time bir oyuncuyum. Aslında bu bir kamuflaj, hayatım oyun olmuş :)

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir