Dead Space Beyaz Perdeye Uyarlanıyor!

Electronic Arts ve Visceral Games’in başarılı korku – aksiyon serisi Dead Space en sonunda beyaz perdedeki yerini alıyor!

San Diego’da sürmekte olan Comic-Con’da sahne alan Electronic Arts, 3. oyunuyla geçtiğimiz aylarda oyuncuların karşısına çıkan Dead Space’in sinema versiyonu için çalışmalara başlandığını duyurdu. Bir Street Fighter uyarlaması olan “Street Fighter: Legend of Chun-Li”nin senaristi Justin Marks’ın kaleme alacağı filmin yardımcı yapımcı koltuğundaysa “I am Legend” filminden hatırlayacağımız Neal Moritz oturuyor.

Film projesi hakkında konuşan senarist Justin Marks, %100 oyunlara bağlı bir film hazırlamayacaklarını, öyle olursa izleyicilerin bir “Event Horizon” veya “Alien” filmi izledikleri hissine kapılacaklarını ve ben bunu daha önce izledim diyeceklerini kaydetti. Daha önceleri John Carpenter’in ilgi alanına giren film için şu sıralar senaryo çalışmaları yürüten EA, daha sonrasında filmin yapımını tamamlayacak bir yapımcı firma arayışına girecek.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir