Dead Space 4 Yapım Aşamasında Değil! Ama Neden Olmasın?

Bu sözler bizlere ait değil sevgili okur. Bu sözler EA Games executive VP’si Patrick Soderlund’a ait!

E3 geçti gitti ama fuardan arda kalan röportajlara yenileri eklenmeye devam ediyor. Son olarak Eurogamer‘a E3 süresince bir özel röportaj veren EA Games executive VP Patrick Soderlund, “Dead Space 4 geliyor mu?” şeklindeki sorulara “Dead Space bizim için hala kalbimize yakın bir marka. Ancak Visceral şu sıralar yapmayı çok istedikleri başka bir proje üzerinde çalışıyor. Biz de sırf yapmış olmak için Dead Space 4’ü yapın demiyoruz. Dolayısıyla şu sıralar Dead Space 4’ün yapımı söz konusu değil. Ancak ilerisini kim bilebilir?” şeklinde yanıt vermiş.

Hatırlanacağı gibi serinin son oyunu Dead Space 3’ün satış rakamlarının EA tarafından yeterli bulunmadığı ve bu yüzden serinin devam etmemesi kararı verildiği söylentileri daha önceleri uzunca bir süre gündemi meşgul etmişti. Anlaşılan o ki Dead Space markası şimdilik nadasa çekilmiş durumda. Biraz dinlendikten sonra bir hayli güçlenmiş olarak geri dönebilir…

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir