Dead Space 4 İptal Edildi Mi?

Geçtiğimiz ay oyun dünyasına geri dönen Dead Space serisi çöküşe mi geçti? Dead Space 4 projesi daha başlamadan iptal mi edildi?

Zamanla popüler kültürün etkisi altına girmekten kurtulamayan korku – aksiyon serisi Dead Space’in sonunun geldiği iddia edildi. Diğer bir çok korku temalı seride karşılaştığımız üzere zaman içerisinde aksiyon türüne kayarak köklerinden uzaklaşmaya başlayan Dead Space’in son halkasıyla birlikte çöküşe geçtiği ve Dead Space 4’ün daha ilk aşamalarda iptal edildiği iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

VideoGamer’ın bir takım kaynaklara dayandırdığı habere göre Electronic Arts, Dead Space serisinden vazgeçmiş durumda. Geçtiğimiz ay başında raflardaki yerini alan Dead Space 3’ün beklenenin çok altında bir satış grafiği izlemesinin ardından seriye olan umutların tükendiği belirtilen haberde; EA Markalar Başkanı Frank Gibeau’nun geçtiğimiz yıl yaptığı bir açıklamaya atıfta bulunularak, “Serinin devam edebilmesi için Dead Space 3’ün 5 milyon adet satması gerekiyor.” dediği hatırlatılıyor ve serinin son halkasının bir önceki oyunla kıyaslandığında İngiltere’de %26.6’lık bir düşüş yaşadığının altı çiziliyor. Bu gelişmelerin ardından serinin devamı olarak düşünülen Dead Space 4 projesinin iptal edildiği ve hatta Visceral Games’in de dağılma noktasında olduğu belirtiliyor.

Ancak her zaman olduğu gibi Electronic Arts dedikodu ve spekülasyonlar hakkında yorum yapmama kuralını uyguluyor.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir