Dead In Vinland İlk Bakış

Bu aralar Viking’li oyunlarda bir bolluk mu var, bana mı öyle geliyor?

Şimdi God of War’un da İskandinav Mitlerine dalışıyla birlikte, Viking-İskandinav esintilerini barındıran oyunların sayısındaki artış gözardı edilemez bir noktaya geldi. Hani yıllar evvel de Rune Classic gibi yapımlar mevcuttu ama ne bileyim.

İşte bu İskandinav tarihi-mitleri ağırlıklı oyunlar kervanımıza en son katılan yapım ise Dead in Vinland. Tam olarak bilinmeyen nedenlerden sürgün edilen bir Viking ailesinin, yaban diyarlarında hayatta kalmasını sağladığımız bir yapım elimizdeki.

Dışarıdan son derece basit gözükmesine rağmen içine girince; müzikleriyle, görselliğiyle, diyalog kalitesiyle, mekanikleriyle oyuncuyu içine çekmeyi başarıyor Dead in Vinland. Ki bir miktar daha oynadıktan sonra farkettiğim üzere oyunun bir de oldukça enterasan dövüş sistemi mevcutmuş ki, keşke bunu da ilk bakışımda gösterebilseydim diyorum.

Oynadığım kadarıyla, Dead in Vinland beni neredeyse her açıdan memnun eden bir tecrübeydi. Özellikle oyunun görsel sunumunun ve ses/müziklerinin beni mest ettiğini belirtmem gerekiyor. Umarım CCCP Games tarafından geliştirilen oyun, oyunculardan hakettiği ilgiyi görür.

Neysem, oyunun ilk dakikalarını merak edenleri şöyle alalım:

Bu yazıyı paylaş :

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir