Day of Infamy Steam’de Yerini Aldı

Insurgency’nin kardeşi Day of Infamy, erken erişim aşamasına başladı.

E3 2016’da duyurulan Day of Infamy şu an oynanabilir durumda. Oyun Steam’de satışa sunuldu, ancak tamamıyla çıkmadı. Erken erişim aşamasında bir süre geliştirildikten sonra tamamıyla oyuna kavuşacağız.

Counter-Strike’ın tahtı hala sarsılmış değil. Crytek gibi dev firmalardan tutun henüz bir internet sitesi olmayan bağımsız oyun firmalarına kadar birçok oluşum, bu tahtı ele geçirmeye çalıştı. Ama yok, olmuyor. Peki aralarında hiç başarılı girişimler oldu mu? Evet, oldu. Bunlardan birisi New World Interactive tarafından geliştirilen Insurgency! Ne CS’nin tahtı ele geçti ne de sarsıldı ama oyuncular, bu amaçla geliştirilen ya da en azından etkenler arasında bu düşüncenin de yer aldığı bazı yapımlara karşı iyi duygular beslediler. Insurgency incelememize buradan ulaşabilirsiniz.

Day of Infamy de Insurgency’nin bir modu, tabi ayrı bir oyun olacak çapta yenilikler barındırıyor. Zaten New World Interactive imzası taşıyarak ayrı bir oyun olarak Steam’de yer aldı. Insurgency modern zamanları konu edinirken Day of Infamy İkinci Dünya Savaşı dönemini tema olarak benimsemiş. Day of Defeat’i anımsayabilirsiniz. 6 harita, 20 silah ve 3 seçilebilir devletin olduğu erken erişim aşaması şimdiden sınıfı geçmiş gibi gözüküyor. Zira erken erişim aşamasına başlayan her oyuncu neredeyse olumlu yorum yapmış. Tabi günler ilerledikçe içerik zenginleşecek, böyle kalmayacak.

Önce bir videoya bakın akabinde daha fazla bilgi için Day of Infamy’nin Steam sayfasına buradan erişebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sarp Hatipoğlu

Oyun müptelasıyım, beni başka ne tanımlar bilemiyorum :)

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir