Crytek’ten Downgrade Vakaları İçin Açıklama

Crytek teknik yönetmeni Rok Erjavec konu hakkında açıklamalar yaptı.

E3 2016’ya bir aydan az bir süre kaldı. Artık oyun geliştiricileri şovda hayranlara gösterecekleri demolar için son testleri yapıyorlar. Söz konusu demolar olduğunda haliyle oyunun son halinin demolardaki kaliteyi koruyup koruyamayacağı merak ediliyor. Zira oyunların downgrade iddiaları içinde çıkış yapmaları artık alıştığımız bir durum halini aldı.

Crytek teknik yönetmeni Rok Erjavec’e oyunların E3’te ve diğer şovlarda gösterilen kaliteye sahip olmayışı sorulduğunda şu cevabı verdi “Bence pek çok olayda yanlış yapılan eleştiriler etkili. Demolar genellikle oyunun belli bir bölgesini içeren hassas bir şekilde tasarlanmış kesitler oluyor. Oyunun son hali demolarla aynı olmadığı zaman hedef makineleri suçlamak kadar kolayı yok. Ancak oyunda gördüğünüz şey; üç ile altı ay arasında tasarlanmış 15 dakikalık bir bölüm.”

“Oyunun geri kalan kısımları, ki bu on saatin üzerinde bir bölüm demek; on iki ile yirmi dört ay arasında tasarlanan bir şey. Yani downgrade diye bir şey tam olarak söz konusu değil, sadece son ürünün gerçekçiliği kısa zamana uygun bir şekilde geliştirilmiş oluyor.” diyerek zaman sıkıntısına dikkat çekti. Ardından da genel olarak şovlardaki demo gösterimlerinin hoşuna gitmediğini söyleyip sözlerini noktaladı.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir