Crystal Dynamics The Avengers Oyunu İçin Yeni Bir Stüdyo Açtı

Çizgi roman ve sinema dünyasının en popüler yapımlarından olan The Avengers’ı geliştirmesi için Crystal Dynamics yeni bir stüdyo açıyor.

Hem ülkemizde hem de dünyada The Avengers (Yenilmezler) popülaritesi günden güne katlanarak büyüyor. Çizgi roman severlerin favori süper kahraman ekiplerinden olan The Avengers, 2012’deki sinema filmi ve devamı sayesinde büyük bir üne kavuşmuştu. 2017 yılının ilk ayında da Square Enix ve Marvel ortaklığında hazırlanacak The Avengers oyunu duyurulmuştu.

2017’nin Ocak ayında yayınlanan duyuru fragmanından beri oyun hakkında bir iki söylenti haricinde neredeyse hiç haber alamadık. Square Enix’in E3 konferanslarına bu yıl dönüş yapması sebebiyle konferans sırasında oyun için birkaç içerik gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyordu ancak beklentiler sonuçsuz kalmıştı. Bugün ise Crystal Dynamics’in Washington’da Crystal Northwest adıyla yeni bir stüdyo açtığının haberi geldi. Crystal Northwest’in öncelikli amacı da The Avengers’ın geliştirme sürecine ortaklık etmek olarak gösterildi.

Crystal Dynamics Stüdyo Başkan Yardımcısı Scot Amos ise bu yeni stüdyo hakkında “Tutkulu topluluğumuzun beklentilerini karşılayabilmek için sektörün tecrübeli çalışan ve liderlerinden oluşan yeni bir ekip kurduk. Bu yeni stüdyomuz ve çalışanlarımız, geliştirmekte olduğumuz en iddialı projeye karşı hissettiğimiz bağlılığın bir göstergesi.” açıklamasını yaptı. The Avengers projesi üzerinde çalışacak isimler arasında daha önce God of WarDead Space, ve Call of Duty oyunlarında görev almış pek çok isim bulunuyor.

Yapılan bu takviye sayesinde uzunca süredir sessiz olan yapım hakkında yeni gelişmelere tanık olmayı bekleyebiliriz. Ayrıca The Avengers’ın Square Enix ve Marvel ortaklığı için sağlam bir başlangıç olması, ilerleyen zamanlarda Marvel evreninden başka oyunları da görmemiz mümkün.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir