Creative Assembly Total War: Saga’yı Duyurdu

Tarih temalı yeni Total War oyunu bekleyenlere müjde.

Creative Assembly bugün yayınladığı bir röportaj blogunda Total War Saga’yı duyurdu. Total War: Saga, ”tüm tarihsel dönemlerden ziyade tarihin heyecan verici anılarına odaklanan” bağımsız, yeni tarih temalı Total War ”oyuncuk”ları.

Blogda Total War: Saga’nın ilk oyunun yöneticisi olan Jack Lusted, bu proje ile Rome ve Empire Total War’da olduğu gibi tüm zamanları kapsayan ana oyunların ya da bunları takip eden ve önemli tarihi karakterin etrafında dönen Attila ve Napolyan Total War gibi oyunların dışında, ”en çok birkaç ay veya birkaç on yıl süren” aynı zamanda ”dar bir coğrafyada geçen”, devrimler, dini hareketler, isyanlar, iç savaşlar gibi ”önemli anları, olayları” işleyeceklerini söylemiş.

Hemen peşine ise Sagaların devrimsel yenilikler sunmayacaklarını ya da yeni dönemlerde geçmeyeceklerini aksine önceki Total War oyunlarının devamı niteliğinde olacaklarını veya en azından bunlarla ilişkili oyunlar olacağını eklemiş. Yapımcı ekibin lideri, Sagaları Total War: Shogun 2’nin Fall of the Samurai ek paketine benzetmiş:

Fakat, Lusted, Saga’ların kısa Total War oyunları olacakları anlamını çıkarmamamız gerektiğini de ekliyor. Evet, daha dar bir odakları olacak belki ama tam da Fall of the Samurai’daki gibi bu dar zamanda birçok olay ve Attila’daki gibi, ama onun kadar gerçekte geniş alanlara karşılık gelmeyen, haritalara da sahip olacaklar. Haliyle Sagalarda sefer modunu tamamlamanın neredeyse ana oyunlardaki kadar uzun süreceği de belirtilmiş.

Son olarak kendisine çalıştığı ilk Saga projesi ile ilgili herhangi bir ipucu verip veremeyeceği sorulduğunda, Lusted, önümüzdeki birkaç ay içinde oyunun duyurusunu yapacakları söylemiş. Bu arada merak etmeyin, Sagalar tabiri caizse çerezlik oyunlar, asıl tarih temalı oyunun geliştirme sürece tam gaz devam ediyormuş.

Ayrıca Total War serilerinin akıbeti hakkında Talha’nun şu podcast’ini de dinlemenizi tavsiye ederiz + www.totalwar-turkiye.com adresine bakmayı da ihmal etmeyin.

Bu yazıyı paylaş :

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir