Creative Assembly E3’ü Boş Geçmedi Alien: Isolation

Total War serisinden tanıdığımız Creative Assembly deneyimi olan türden farklı bir yapımla iddialı olarak karşımıza çıkacak. Alien: Isolation fragmanı yayında!

Duyurulduğu andan itibaren nasıl bir oyun olacağı oldukça merak edilen Alien Isolation için E3 2014’te yeni bir fragman yayınlandı. Total War serisinden tanıdığımız Creative Assembly, arkasına aldığı Sega’nın desteği ile birlikte efsane bilim kurgu film serisi Alien’ın şanına yaraşır bir oyun yapmak için kollar sıvamıştı. Nitekim, bizlere gelen bilgilerde bu yönde. Creative Assembly, Alien’ın sinemaya ilk çıkan filmi olan 1979 tarihli filminden esinlendiği ve Alien’ın modellemesinden tutun oynanış etkenlerine kadar oyun için anahtar bütün etkenleri film kaynak alınarak geliştirilmiş. Bunlara örnek vermek gerekirse Dead Space serisindeki gibi oyuncuya çok fazla silah verilip aksiyona yönelmektense daha çok korku ve gerilim unsuru üzerine gidilecek olması oyunun ilk filmi ne kadar beğendiğinin bir kanıtı adeta.

Oyun ilk filmdeki hikayeden 15 yıl sonrasını konu almakta. Filimdeki ana karakter Ripley’in kızını oynayacağımız oyunda karakterimiz annesini aramak için böyle bir maceraya atılıyor. Oyundaki modellemelerden atmosfere kadar her şey 70’ler temel alınarak yapılmış. Eğer oyun fragmanın yansıttığının yarısı kadar bile gizlilik unsuru üzerinde ve gerilim dolu olacaksa uzun süre sonra sizi en çok korkutacak oyunlardan bir tanesi ile karşı karşıya kalabiliriz! Yapımın sloganı bile bu amacı oyuncuya adeta en başından haber veriyor. “Run. Hide Survive.”

Alien: Isolation 7 Ekim 2014‘te PC, Xbox 360, Xbox One, PS3 ve PS4 için satışa çıkacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir