Crash Bandicoot PlayStation 4 İçin Dönüyor

E3 2016’da Crash oyunlarının PS4 için remaster edileceği duyuruldu.

Oyun firmaları için efsane seriler ve karakterler önemli bir yer tutar. Hatta bazen yeri gelir ki bu serilerin veya karakterlerin isimleri firma isminden çok daha fazla tanınır. Crash Bandicoot da vaktiyle Sony için bu isimdi. Zamanında Nintendo’nun Mario’suyla yarışan, hatta bir zamanlar daha çok satan oyunun severlerini mutlu edecek haber E3’te verildi.

Sony’nin E3 etkinliğinde, Crash Bandicoot’un ilk üç oyunu Crash Bandicoot, Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back ve Crash Bandicoot: Warped’ın remastered olarak PS4’e geleceği duyuruldu. Oyunun ne zaman çıkacağına dair nokta atışı bir tarih veya oynanış gösterimi ise henüz yok. Ayrıca oyundaki karakterimiz Crash’ın, Skylanders: Imaginators isimli oyunun PS4 versiyonunda oynanabilir bir karakter olarak geleceği de açıklandı.

Son olarak Activision Publishing CEO’su Eric Hirshberg’ün sözleri de büyük önem arz ediyor. “Yıllardır bize Crash’in ne zaman döneceği soruluyordu ve bugün bu soruya cevap verebiliyoruz. Activision ikonik karakterin 20. yıldönümünü hem hayranlarını memnun edecek, hem de Crash’i yeni nesil oyunculara tanıtacak şekilde kutlamaktan gurur duyuyor. Oyuncuların Crash’in Skylanders Imaginators’ta Kaos’a karşı yapılacak epik savaşa kendine has stilini ve eğlenceli kişiliğini getirdiğini görmeleri için sabırsızlanıyoruz. Ve gelecek yıl, üç klasik oyunun yenilenmiş versiyonları ile oyuncuların Crash deneyimini daha da geliştireceğiz.” Önem arz ediyor çünkü beğenilen oyunun devam yapımları çorap söküğü gibi gelecektir.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Emre Yaşamış

dil ve edebiyat öğrencisi, fantastik roman sever, tarihe meraklı. bir oyunda en önem verdiği şeyler atmosfer, hikaye ve karakter gelişimi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir