Counter-Strike: Global Offensive Bugün Ön Siparişe Başlıyor!

Valve, Counter-Strike: Global Offensive’in ön sipariş bilgilerini açıklarken CS:GO Open Beta hakkında son gelişmelerde burada!

1 Sene önce bu aylarda Valve yeni bir Counter-Strike çıkartacağını duyurmuştu. Beklentilerimiz yüksek. Her ne kadar Valve bize “Bu CS 2 değil.” dese de. Aylar önce açıklanan çıkış tarihi ve fiyatı tekrar hatırlatalım. 21 Ağustos‘ta PC, XBOX 360 ve PS3 için çıkışını gerçekleştirecek olan Counter-Strike: Global-Offensive $14,99 gibi bir değerden satışa sunulacak. Ön sipariş bilgileri arasında bizi oldukça şaşırtan bir detay da var. Valve ilk kez  oyunculara, bir oyununu PSN Store’dan da ön sipariş olanağı verdi. PC’ler için Steam‘de bugün başlayacak ön sipariş PS3’te PSN Store‘dan ise 14 Ağustos tarihinde başlayacak.

Yalnız şu önemli detayı atlamamız lazım.  Valve, Türkiye saatinden 11 saat geri olduğu için ön siparişler Türkiye Saati ile yarına sarkabilir.

Valve yaptığı açıklamada çıkıştan bir ay önce Open Beta olabilir dese de Open Beta hakkında net bir bilgi bulunmamakta şuan. Önümüzdeki günlerde çıkıştan önceki haftalarda Open Beta yapılacağı düşünülen planlardan birisi. Ocak ayından beri hem çevirisini hemde beta testini yaptığım için rahatlıkla söyleyebilirim ki CS:GO gerçekten belli bir kitleyi kendisine çekecek. Ve 1.6 ile CS:S kitlesini birleştirebilecek kalitede bir yapım.

 Valve’in ilk Türkçe desteğine sahip olarak çıkışını yapacak oyun olacağını da unutmayalım. Daha önce, Portal serisi, Left 4 Dead serisi, Day of Defeat: Source ve Team Fortress 2 gibi Valve’in büyük yapımlarına Türkçe desteği getiren BuharTR ekibine buradan kucak dolusu tebriklerimizi de göndermeyi unutmayalım. Steam’inizi Türkçe kullanmayı unutmayın!

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir