Conan Exiles’ın İlk Oynanış Videosu Geldi

Conan Exiles, yeni yayınlanan video ile bizlere nasıl bir oyun olduğunu gösterdi.

Funcom’un bir oyun stüdyosu olarak varlık savaşı verdiğini, son denemelerinin Conan Exiles olduğunu önceki haberimizde sizlere aktarmıştık. Funcom, resmi bir duyurulu ile yeni oyunlarının ilk videosunu kısa bir süre içerisinde yayınlanacağını bildirmişti. O gün geldi, Conan Exiles’a ait ilk oynanış videosu yayınlandı. Videonun alpha öncesi yani çok çok çok erken sürümünden olduğu ciddi şekilde anlaşılıyor. Yine önceki haberimizde oyunun bir erken erişim sürecinden geçeceğini de vurgulamıştık. 2016 gibi alpha ve beta aşamalarını oyuncularla tamamlayacak olan Conan Exiles’ın tam olarak ne zaman çıkacağı belli değil.

Video ile birlikte bir gerçek de açığa çıkmış oldu. Oyuncuların birbirine üstünlük sağladıkları tek alan dövüşler olmayacak gibi, oyunda ciddi anlamda zaman harcayacağımız bir crafting (zanaatkarlık/mühendislik) bölümü de var. Yani kılıç salladığımız kadar, çekiçlerimizi de kullanarak kendimize barınaklar inşaa edeceğiz.

Videoda bir başka dikkat çeken husus da fizik dinamikleri. Patlamalar, kumlar, rüzgar… Atmosfer muazzam gözüküyor. Son olarak Conan hakkında bahsedildiği zaman hemen akabinde acımasız dünya tanımları yapılır. Oyunda vahşetin de eksik olmayacağı, kopan karakter uzuvlarından da belli oluyor…

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sarp Hatipoğlu

Oyun müptelasıyım, beni başka ne tanımlar bilemiyorum :)

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir