Conan Exiles İçin Geri Sayım Başladı

Barbar Conan ile omuz omuza mücadele etmeye az kaldı.

Fantezi evrenler yegane eğlence kaynaklarımız arasında. Robert E. Howard’ın bize kazandırdığı Conan karakterinin yaşadığı evren ve çağ da bu kaynaklar listesinin tepesinde yer alıyor. Bu zamana kadar Conan ile alakalı sürüsüne bereket içeriklerle meşgul olmadık. Ancak Age of Conan adlı MMORPG oyunun büyük yankı uyandırdığı su götürmez bir gerçek. Gerçi şu an geliştirici ekibin hataları yüzünden can çekişiyor olsa da devasa bir kitlenin bir dönem çok eğlenerek oynadığı bir yapımdı.

Funcom, Age of Conan için çok çabaladı ancak yeterli olmadı. Firmanın diğer yapımlarında da başarı elde edememesi sonucu maddi bunalımlar açığa çıktı hatta vergi konusunda çeşitli skandallar da yaşandı… Ancak Funcom pes etmedi, bir kez daha denemeye kararlı. Resmi olarak Robert E. Howard’ın varislerinden de çeşitli haklar alınarak yeniden Conan’a tutunuldu, Conan Exiles!

Bildiğiniz üzere son dönemde hayatta kalma temalı sürüsüne bereket oyun çıktı ve çıkmaya da devam ediyor. Funcom bu sefer başaracak gibi. Zira doğru kararlar aldılar. Conan Exiles da açık dünyada geçen hayatta kalma temalı bir oyun olacak. Hem bu türün popülerliği hem de Conan’ın hayatta kalma türü için ideal bir evrende yaşaması kombodan farksız. Başarısızlık düşünülemez zaten Funcom’un böyle bir lüksü de yok…

Resmi açıklamaya göre birkaç gün içerisinde Conan Exiles’ın ilk oynanış videosu yayınlanacak. Ek olarak bir sürü ekran görüntüsü de bizlere sunulacak. Oyunun bir süre erken erişim aşamasında kalacağı da bildirilmiş durumda. Bu süreç de 2016 yazında, yani içerisinde bulunduğumuz dönem gerçekleşecek. Kısacası gerçekten geri sayım başlamış durumda. Oyunun ne zaman çıkacağı belli değil, çıktığında PC ve konsollarda boy gösterecek.

Son olarak, biz de Conan Exiles’ı yakından takip ediyoruz. Gelişmelerden sizi haberdar edeceğiz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sarp Hatipoğlu

Oyun müptelasıyım, beni başka ne tanımlar bilemiyorum :)

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir