CoD: Infinite Warfare Ön Sipariş Rakamları Yerlerde

Tanıtım fragmanı ile büyük bir nefrete maruz kalan Call of Duty: Infinite Warfare, ön siparişlerde çok düşük rakamlarda kaldı!

Geçen ay yayınlanan tanıtım fragmanı oyuncuların arasında büyük bir hoşnutsuzluk yaratan Call of Duty: Infinite Warfare’ın, ön sipariş cephesinde de büyük bir gerileme yaşadı. Oyuncuların büyük bir kısmının, serinin tekrar Dünya Savaşları veya günümüz temasına dönülmesi konusundaki ısrarını göz ardı eden Infinity Ward, oyunun tanıtım videosunun Youtube genelinde en çok beğenilmeyen ikinci video olması ile büyük bir şok yaşamıştı. Bu korkunç beğenilmeme yağmurunun ardından açıklama yapan Activision CEO’su, tepkilere rağmen oyunun ön siparişlerinin çok güçlü bir başlangıç yaptığını belirtmişti.

Fakat verilere göre durum hiç de öyle değil…

Geçen sene Black Ops 3’ün mayıs ayı ön sipariş rakamlarına baktığımızda, PS4 ve Xbox One için 710 binden fazla kopya sattığını görüyoruz. Serinin korkunç düşüşünü görmek içinse bu senenin yine mayıs ayına bakmak yeterli; Infinite Warfare mayıs ayının ortaları itibariyle sadece 63 bin civarı bir rakama ulaşabilmiş durumda. Geçen seneki ön sipariş sayılarının %10’una bile ulaşamayan efsane seriyi daha zorlu günlerin beklediği kesin.
Oyuncuların isteklerini göz ardı etmenin akıllıca bir davranış olmayacağının bir göstergesi olan bu gelişme, bir soruyu da beraberinde getiriyor; oyuncular Call of Duty serisini oynamayı bırakıyor mu?

EA ve DICE’ın Battlefield 1 ile birlikte Dünya Savaşları’na dönüş yapması açıkçası, Call of Duty oyuncularının da büyük ilgisini çekmişti. Dünya Savaşları konusunda önemli bir yere sahip serileri bünyesinde barındıran Call of Duty’nin bir sonraki oyun için karar doğru karar vermesi gerekiyor. En azından oyuncuların düşündükleri bu yönde.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Emre Yaşamış

dil ve edebiyat öğrencisi, fantastik roman sever, tarihe meraklı. bir oyunda en önem verdiği şeyler atmosfer, hikaye ve karakter gelişimi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir