CoD: Advanced Warfare’da Sniper İle Hızlı Yakınlaştırma Olmayacak!

CoD dahil bir çok FPS oyununda bulunan “Quick-Scoping” CoD: Advanced Warfare’da olmayacak ve sınıflar daha dengeli olacak.

Bir çoğumuz FPS oyunlarında bu hissiyatı çok iyi biliriz, Sniper ile oynarken seri bir şekilde tüfeğimizin dürbününü kullanarak rakipleri avlar mutlu olur veya avlanır sinir olurduk. Ama bu özellik Call of Duty: Advanced Warfare oyunu ile birlikte Call of Duty serisi adına tarihe karışacak gibi görünüyor.

Özellikle Call of Duty serilerinde veya Battlefield oyunlarında keskin nişancıların deyimi yerindeyse ne kadar OP (aşırı güçlü) olduğunu hepimiz biliyoruzdur. Lâkin yapılan açıklamalara göre bu Call of Duty: Advanced Warfare’da böyle olmayacak, sniper klasında kendinizi geliştirmeniz ve aynı diğer klaslarda olduğu gibi yeteneklerinizi üst seviyelere çıkarmak için oyuna zaman ayırmanız gerekecek.

Bunun üzerine oyunun geliştiricilerinden gelen açıklamalara göre nasıl kendimizi normal taaruz tüfekleri veya pompalı tüfekler kullanırken geliştirmemiz gerekiyorsa aynı şekilde sniper da da kendimizi geliştirmemiz gerekecek ve diğer klaslardan çok daha kuvvetli olmayacak, dengeli olacak.

Açıklamalara göre keskin nişancı tüfekleri ile nasıl gerçekte paraşütle inen bir adamı vurmak bir yerden düşen bir insanı havada vurmak fantastik bir şey ise, zor bir şey ise Advanced Warfare’da da öyle olacak.

4 Kasım’da çıkışını yapacak oyunda ki bu özelliğin ne kadar gerçekçi ve ne kadar zevkli olacağını hep birlikte göreceğiz, bana kalırsa bu durum biraz abartılacak olur ise Call of Duty’nin orjinalliği kaçabilir ve çok sıkıcı bir hal alabilir. Bekleyip göreceğiz.

 

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Berat Küçük

Video oyunları tutkunu, strateji hayranı, teknoloji meraklısı, sürekli kendini geliştirmeye çalışan, yeni şeyler öğrenmek için çabalayan birİsi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir