CD MEDIA TÜRKİYE’NİN ÜLKE MÜDÜRÜ LEVENT ERTOĞLU OLDU

Nintendo, Türkiye’ye gümbür gümbür geliyor

Video oyunları, yazılım ve donanım satış, pazarlama ve dağıtım alanlarında 25 yıllık deneyime sahip olan CD Media’nın Türkiye ofisine Ülke Müdürü olarak Levent Ertoğlu atandı.

1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünü bitiren Levent Ertoğlu, aynı sene iş hayatına Teknosa’da Ürün Müdürü olarak başladı. Sonrasında sırasıyla Sony, Microsoft ve Hasbro Türkiye ofislerinde pazarlama ve satış yöneticiliği görevlerini üstlendi. 2000 yılında Hoover, 2008 yılında Sony VAIO ve 2012 yılında Xbox 360 lansmanlarının organizasyonunda görev aldı.

Oyun, Eğlence ve Tüketici Elektroniği sektörlerinde 15 yıla varan tecrübesi bulunan Ertoğlu, geçtiğimiz Mayıs ayına kadar Hasbro’da Kanal Satış Yöneticiliği yaptı ve Nintendo ve Take2 markalarının Türkiye distribütörlüğünü üstlenen CD Media’nın Haziran ayı itibariyle Türkiye Ülke Müdürü pozisyonuna seçildi.

Ülkemize Nintendo’nun Distribötürü olarak giriş yapacak olan CD MEDIA firmasının, Türkiye Ülke Müdürü Levent Ertoğlu

Macera ve korku oyunları oynamayı ve seyahat etmeyi seven, evli ve iki çocuk babası olan Levent Ertoğlu, CD Media bünyesine katılmış olmanın heyecanını ise şu sözlerle belirtiyor:

“CD Media Türkiye olarak, Nintendo ve Take2 markalarının Türkiye’de hak ettiği şekilde yer alması için çalışacağız. Çalıştığımız markalarla birlikte sektördeki ilk 3 firmadan biri olmayı hedefliyoruz. Oyun konsolu özelinde ise orta vadede liderliği zorlayacağız. Türkiye’de video oyun pazarının büyüklüğü yaklaşık olarak 2 milyar TL. Genç nüfusun yoğun olduğu ülkemizde daha gidecek çok yol var. CD Media Türkiye olarak öncelikli hedefimiz de Türk oyun severlerine tüm dünya ile aynı anda geniş yelpazeli bir ürün gamı sunmak olacak.”

CD Media SE CEO’su Spyros Giamas ise şunları ekledi “CD Media Türkiye Ülke Müdürü olarak Levent Ertoğlu’yu görevlendirmekten dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Levent Ertoğlu, bu pozisyona ilişkin gereklilikleri yerine getirmekle kalmayıp, aynı zamanda Türkiye’deki işimizi yürütme konusunda yeterli bilgi birikimine ve geçmişine de sahiptir. Hem CD Media SE hem de CD Media Türkiye için bu çok heyecan verici süre boyunca çalışmalarında aktif olarak desteğimizi sürdüreceğiz. Kendisine başarılar dilerim.”

CD Media hakkında:

1993 yılında Yunanistan’ın Atina kentinde kurulan CD Media’nın ana faaliyet alanı, pazarlama ve dağıtım uzmanlığı ve bölgesel pazarlar bilgisi aracılığıyla interaktif eğlence yazılımı ve donanımına değer katmaktır. CD Media SE, yan kuruluşları Best Distribution Srl Romania, CD Media SL D.o.o Slovenia, G3 Great Games Limited ve CD Media Turkey ile birlikte, Güneydoğu Avrupa’nın önde gelen distribütörüdür ve faaliyetlerini sürekli olarak genişletmektedir. Nintendo of Europe, Take2 Interactive, Ubisoft, Capcom, Square Enix Limited, Warner Brothers Interactive Entertainment, Bethesda gibi markaların dağıtımını yapmaktadır.

 

Bu yazıyı paylaş :

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir