Call of Duty: Ghosts Ön Siparişine Özel Harita!

Call of Duty serisinin en yeni halkası Ghosts’un oyuncularla buluşmasına anbean yaklaşılırken Activision, merakla beklenen yeni projelerinin ön sipariş hediyelerinden ilkini duyurdu!

Infinity Ward’ın yeni nesil konsollardaki ilk Call of Duty oyunu olacak Ghosts ön sipariş hediyesinden de anlaşıldığı üzere Battlefield 4 ile büyük bir rekabete girmiş durumda. Uzun zamandır oyuncuların şikayet ettikleri grafik motoru geliştirilerek yepyeni bir görünüm kazandırılan Call of Duty markası çok oyunculu alanda da birtakım değişikliklere gidildiğini duyurulan ilk ön sipariş hediyesiyle belli etmiş oldu.

Activision’un duyurduğu ön sipariş hediyesi esasen bugüne dek her zaman yaptığı gibi çok oyunculu bir haritadan ibaret. “Free Fall” adı verilen haritanın en önemli özelliğiyse maç esnasında değişebilecek olması! Infinity Ward’ın açıklık getirdiği “değişim” terimi ise oyun süresince dünya geometrisinin dinamik bir biçimde değişecek olması ve bunun sonucu olarak oyuncuların da yeni oluşan ortama uyum sağlamak durumunda kalacak olmaları. Anlayacağınız COD ile Battlefield arasındaki savaş yıkılabilir çevre konusuna da sıçramış durumda…

Söz konusu ön sipariş hediyesi şu an için çıkış tarihleri kesin olan PC, PS3 ve Xbox 360 sürümlerinde geçerli. Yani 5 Kasım tarihine kadar yapılacak ön siparişler kapsamında kazanılabilecek. İlerleyen dönemde Wii U, PS4 ve Xbox One için de sunulacak oyunun bu platformlara ne zaman çıkışını gerçekleştireceği netlik kazanmış değil.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir