Call of Duty Black Ops III Açığa Çıktı! İlk Tepki Deus Ex Cephesinden

Call of Duty Black Ops III’ün beklenen tanıtım videosu yayınlandı, bir sürü detay da ortaya çıktı. Her zaman olduğu gibi tepkiler de eş zamanlı gelmeye başladı.

Öncelikle oyunumuzun açığa çıkan videosunu izleyelim:

Advanced Warfare’dan daha ileri ve Deus Ex’i anımsatan içeriğiyle yeni Call of Duty oyunu Black Ops III dikkatleri ciddi anlamda üzerine çekmiş durumda.

Video yayınlandıktan sonra açığa çıkan bilgilere bir göz atalım. Oyun 6 Kasım’da çıkıyor. Yani yaklaşık 7 ay var.

Treyarch tarafından geliştirilen Black Ops III, Gamescome’dan sonra beta denemelerini yapacak. Beta aşamasına oyunu ön siparişle yapanlar erişebilecek. Oyunun demosunun olacağı da doğrulandı. Oyunun çıkışından birkaç hafta önce demo da gelecek.

Oyun sadece PC, Xbox One ve PlayStation 4 için geliştiriliyor. Treyarch’ın ofisini ziyaret eden bazı yabancı oyun basını mensuplarının fotoğraflarından çıkan detaylara göre stüdyoda PlayStation 4’ler gözlemlenmiş. Buradan yola çıkarak Xbox ile olan bağların PlayStation cephesinde kaydığını söyleyebiliriz. Yani ana platform PlayStation gibi gözüküyor.

En düşük sistem ihtiyacı da belli oldu:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 64-Bit / Windows 8 64-Bit / Windows 8.1 64-Bit
  • İşlemci: Intel Core i3-530 @ 2.93 GHz / AMD Phenom™ II X4 810 @ 2.60 GHz
  • Bellek: 6 GB RAM
  • Ekran Kartı: GeForce GTX 470 @ 1GB / Radeon HD 6970 @ 1GB
  • DirectX: Version 11
  • Ağ: Broadband Internet bağlantısı
  • Ses kartı: DirectX uyumlu

Peki Ya Tepkiler?

Tepkiler “İkinci Dünya Savaşı’nı özledik” yönünde. Durumu kabullenerek mutlu olmayan ama “gelsin” diyenler de var. Lakin en iyi tepki Deus Ex cephesinden geldi. Tek bir görüntü her şeyin özeti gibi…

blackops3-deusex

Daha bitmedi. Deus Ex filminde Adam Jensen’i canlandıracak olan aktör Elias Toufexis’ten de bir tweet var.

blackops3-deusex2

Tabi bunlar güzel latifeler. Çok ciddi bir çatışma söz konusu değil. Sonuçta sibernetik organizma mevzusu Deus Ex ile başlamadı. Sektörde ilk olunca böyle laf etme hakkını da elde ediyorlar tabi :) Yeni gelişmeler oldukça sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

 

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Berat Küçük

Video oyunları tutkunu, strateji hayranı, teknoloji meraklısı, sürekli kendini geliştirmeye çalışan, yeni şeyler öğrenmek için çabalayan birİsi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir