Call of Duty: Black Ops 4 İçin Yapılan Tercihler Oyuncuları Şaşırttı

Call of Duty serisinin yeni oyunu Call of Duty: Black Ops 4’ün hikaye moduna sahip olmayıp Battle Royale modunu içerecek olması oyuncuların tepkisini çekti.

Call of Duty denildiği zaman akla gelen ilk şeylerden birisi hikaye modu olur(du). 2. Dünya Savaşı’ndan modern ve uzay savaşlarına kadar pek çok konsepti hikaye olarak karşımıza çıkaran seri, Call of Duty: Black Ops 4 ile bu geleneğini bozmaya hazırlanıyor. Evet, serinin yeni oyunu çok oyuncu odaklı bir tecrübe sunarken hikaye içeriğini büyük ölçüde yabana atıyor.

Call of Duty: Black Ops 4’te zombi modu, elden geçirilmiş çoklu oyuncu modları ve Battle Royale bulunacak. Zombi modu standart sürümlerde 4 farklı karakter ve 3 ana harita içerecek. Ancak zamanla çıkarılacak güncellemeler ile zombi modu genişleyecek. Çoklu oyuncu modlarında bulunan karakterler için çeşitli görevler yer alacak ve bu sayede karakter gelişim ve hikayelerini öğrenebileceğiz. Oyun tarihsel açıdan Black Ops 2 ve Black Ops 3 arasında yer alıyor. Bu sebeple de yakın-gelecek temalı pek çok silah, ekipman ve asker sınıfları karşımıza çıkacak. Black Ops 4’ün en büyük yeniliği olacak Battle Royale modunun adı ise “Blackout” olarak belirlenmiş.

Call of Duty serisinin gelmiş geçmiş en büyük haritası Blackout için tasarlanıyor. Treyarch’ın açıklamasına göre Nuketown’dan (COD: Black Ops Online haritalarından biri) 1500 kat daha büyük bir haritamız olacak. Bu devasa haritamız Call of Duty evreninden bazı ikonik bölgeleri ve haritaları da içinde barındıracak. PUBG ve Fortnite gibi diğer Battle Royale oyunlarından farklı olarak Black Ops 4’te oyuncular kara, hava ve suda araç kullanabilecekler. Blackout’un ilgi çeken detaylarından bir diğeri de eski Black Ops oyunlarından tanıdığımız karakterleri görebilecek olmamız. Geçmiş zombi modlarından karakterler ve hatta Alex Mason ile Raul Menendez’i de göreceğiz. Son olarak da Blackout için Epic Games-Fortnite benzeri bir geliştirme ve güncelleme yöntemi izleneceğini söyleyebiliriz. Çıkışının ardından sık sık güncellemeler ve takviyeler yapılarak oyun içeriği taze ve ilgi çekici tutulacak.

Black Ops 4’te böylesine köklü değişikliklere gidilecek olması tartışmaya fazlasıyla açık bir konu. Black Ops gibi hikayesiyle nam salmış bir alt seriyi bu sefer hikayesiz tecrübe edecek olmak garip bir durum. Black Ops 3 ve Infinite Warfare dönemlerinde oyunculardan tepki toplayan yapımcılar gene kendilerini kızgın bir kitlenin ortasında bulacağa benziyor.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir