Call of Duty: Advenced Warfare’in Multiplayer’ı Kendini Gösterdi

Her yıl acaba grafikler nasıl olacak, geçen seneki aynı oyunu mu oyanayacağız, pişirip pişirip önümüze mi koyuyorlar tartışmalarıyla gündeme gelen Call of Duty: Advenced Warfare multiplayer videosuyla kendini göstermeye başladı.

FPS hatta Oyun Endüstrisinin ağır toplarından olan Call of Duty her sene yığınla eleştiri alsa da ısrarla oyun çıkarmaya devam ediyor. E tabi hal böyle olunca elindeki konseptler hızla tükenmekte olan seriye son dönemin en revaçta konsepti fütüristik FPS konsepti ile bu sene karşımıza gelecek. Her ne kadar Hikaye odaklı bir seri olsa da Call of Duty’nin Multiplayer’ı da milyonlarca oyuncu tarafından oynanıyor. Özellikle de bu oyuncuların oynanış ve grafikteki yenilik istekleri epey göz önünde bulundurulmuş ki bu sene Multiplayer olarak çok farklı bir Call of Duty göreceğiz. Activison’ın Gamescom arefesinde yayınladığı videoda bizi Exosuit kuşanmış görünmez askerler, sırtımıza takılı jetpackimiz ile tamamen farklı bir muharabe deneyimi yaşatırken yepyeni silahlar, ekipmanlar ve killstreak ile kaos’un hakim olduğu bir savaş alanı bizi bekliyor. Hatta ufak çaplı bir levulution’ı da görmemiz bizi epey şaşırttı.

Bu yeni oynayış elementleriyle epey ilgi çekici olan oyunda ise geçmiş oyunlarda oyuncuların çok sıkıntı çektikleri netcode ve lag problemlerinin yanısıra grafiksel optimizasyonun ve silah dengesinin iyi yapılıp yapılamadığı hala muamma…

Oyunun yayınlanan Multiplayer Fragmanını ve 10 Dakikalık oynanış videosunu aşağıda bulabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Yunus Emre Köroğlu

Kendi halinde oyunlar, tarih ve çeviriyle ilgilenen kendini olabildiğince geliştirmeye vermiş bir oyuncu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir