Büro Çok Yakında Faaliyete Geçiyor!

2K Games’in merakla beklenen XCOM odaklı aksiyon oyunu çok yakında görücüye çıkıyor!

Haberlerimizi yakından takip edenler, çok kısa bir geçmişte 2K Games’in uzun zamandır sessizliğe bürünmüş olan XCOM bazlı aksiyon projelerinin biçim ve isim değiştirdiğine yönelik haberimizi hatırlayacaklardır. İşte söz konusu bu oyun ile ilgili sevindirici bir haber geldi bugün elimize.

2K Games, resmi blog siteleri üzerinden 2010’dan bu yana merakla beklenen XCOM odaklı taktik “shooter” oyunlarının duyurusunun çok kısa bir süre sonra yapılacağının müjdesini verdiler. Gizemli oyunlarının resmi ismini açıklamaktan itinayla kaçınan 2K Games, geçtiğimiz yıla damgasını vuran XCOM: Enemy Unknown’a da göndermede bulunarak, bu yapımın elde ettiği başarının ardından XCOM evrenine yeni bir bakış açısı getirmenin tam zamanı olduğunu düşündüklerini söylüyorlar ve bir kez daha köklü bir değişimden geçtiğinin altını çizdikleri yeni projelerinin XCOM temellerinden şaşmadan, yüksek oranda hikaye odaklı bir oyun deneyimiyle karşımıza çıkacağını belirtiyorlar.

Bakalım 2K Games nasıl bir oyunla karşımıza çıkacak…

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir