Bungie’nin Yeni Projesi Destiny Nasıl Bir Oyun Olacak?

Halo’nun yapımcısı Bungie, Destiny ile yeni bir sayfa mı açıyor?

Destiny’den sızan belgelerin içerisinde oyunun hikayesi ilgili şöyle bir bilgi metni bulunmakta :

Hikayemiz bundan 700 yıl önce, dünyanın Son Şehri’nde, insanlığın altın çağının son kalıntılarını bulunduran bir güneş sisteminde başlamakta. Yukarıda, gizemli bir uzaylı gemisi sanki 2. bir aymış gibi havada asılı durmakta. Kimse geminin nereden geldiğini veya neden orada olduğunu bilmiyor, tek bilinen o geminin bizim koruyucumuz olduğu. O sırada evrenin diğer ucundan, dünyayı ve Son Şehri ele geçirmek isteyen yaratıklar gelmekte. Biz kendimize, amacı insanlığı bu yaratıklara karşı savunmak, bu yaratıkları yok etmek üzere görevlendirilmiş “şövalyeler” diyoruz.

Yazıyı okuduğumuz zaman bizi gayet fantastik bir oyunun beklediğini söyleyebiliriz. Sızan belgeler Bungie tarafından onaylandıktan sonra biraz da oyunun içeriği ile ilgili bilgi verildi. Oyun mekaniği ile ilgili şu sözler söylendi:

“Eğlenceli ve her kesime hitap eden, Star Wars gibi derin ve somut bir evren oluşturmayı hedefliyoruz.”
“Destiny daha çok içinizdeki çocuk için geliştiriliyor, sizi mistik bir macera içerisine koymayı planlıyoruz.”

Sızan belgeler arasında, Xbox 360 ve Playstation 3 logoları, ve destiny.com şeklinde bir url bulunmakta. Görünüşe göre oyun için hazırlık epeyce yapılmış ve Bungie karşımıza güzel bir eserle çıkmak üzere.

Tüm bu sızan belgelerin ve Bungie’nin onaylamasının sonucunda geliştiriciler ek bir açıklama daha yaptı:

“Aslında yeni evrenimiz hakkında pek fazla bilgi vermek istemiyoruz, ancak gelişen olaylar eşliğinde takipçilerimize sitemiz üzerinden biraz resmi bilgi vermeyi planladık. Kontrol etmeyi unutmayın.”

Bütün bu haberlere ve görüntülere rağmen yine de internet ortamında birtakım soru işaretleri bırakıldı. Söylenene göre bu konsept artların hepsi yeni oyuna ait olmayabilirmiş. Eskiden yapılan projelere ait görüntüler olma ihtimali de yüksek. Ancak yine de şunu söyleyebiliriz ki, biz oyuncuların seveceği yeni bir Bungie oyunu yolda ve hikayesine bakılırsa etkileneceğiz gibi gözüküyor. Yapıcağımız tek şey resmi görüntüleri ve resmi açıklamaları bekleyip en iyisi ummak.

Oyundan sızan konsept resimlerine aşağıdan bakabilirsiniz:

Bu yazıyı paylaş :

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir