Blizzard’ın Yeni MMO’su Titan Sil Baştan!

World of Warcraft ile on yılı aşkın süredir MMO camiasının tahtını elinde bulunduran Blizzard Entertainment merakla beklenen yeni MMO’su Titan’ı sil baştan yapmaya başladı!

VentureBeat sitesinin ortaya attığı iddiaya göre oyuncuların gönlünde ayrı bir yeri olan ve adı kaliteyle birlikte anılan firmaların başında gelen Blizzard Entertainment, 2008’den bu yana geliştirilen MMO projesi Titan’ın son durumundan hoşnut olmadığı için tüm oyunun en baştan tasarlanması kararını aldı. Bu bağlamda projede çalışan ekibin %70’ini görevlerinden alan Blizzard Entertainment yetkilileri, çok küçük bir takımla Titan’ı yeniden şekillendirmeye çalışıyor. Bunun sonucu olarak da merakla beklediğimiz Titan’ın en erken 2016 yılına ertelenmesi söz konusu!

Durumla ilgili ulaşılan Blizzard Entertainment temsilcisi kaliteden ödün vermemesiyle tanınan firmanın Titan projesinde büyük tasarım ve teknoloji değişikliklerinin gerekliliğine karar verdiğini kabul etmiş durumda. Ancak Titan için hiçbir tarih vermediklerinin altını da çizmeden geçmiyor.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir