Bless Online’ın Çıkış Tarihi Duyuruldu!

Batıya gelişi merakla beklenen Bless Online için sonunda bir tarih verildi

Bless Online batıya gelişi uzun zamandır sürüncemede olan kore yapımı MMO’lardan biri. Neredeyse aynı dönemde Kore çıkışını gerçekleştiren Black Desert dahi 2 seneye yakın zaman önce batıya, kısa süre önce de ülkemize özel sunucularla Türkiye’ye gelmişken, Bless Online hala daha batı çıkışını gerçekleştirememiş bulunuyor. Bunun elbette birden fazla sebebi var.

Lakin artık bu bekleme sürecinin sonuna doğru geldiğimizi rahatlıkla söyleyebilirim. Oyunun batı çıkışının Steam platformuna özel olacağı, ve başta 6 aya yakın bir erken erişim süreci olacağı, bir süredir bilinen bir gerçekti. Bu çıkışın tarihi ile ilgili ise uzun zamandır “ha açıklandı, ha açıklanacak” muhabbeti dönüyordu.

Oyunun Batı sürümünün resmi sitesinin de dün itibariyle açılmasıyla, yapımcılar sonunda sessizliklerini bozdu ve çıkış tarihini duyurdular. Hatta sadece çıkış tarihiyle kalmadılar, oyun hakkında merak edilen pek çok soruya da direkt cevap verdiler.

Bless Online’ın yapımcısı ve dağıtımcısı Neowiz’in duyurusuna göre oyun Mayıs ayı içerisinde çıkacak ve B2P (satın al oyna) modelini benimseyecek. Oyunun steam sürümü direkt olarak Kore ve Japonya’da aktif olarak oynanmakta olan Rebuild sürümünün daha gelişmiş bir versiyonu olacak. Yapımcının üzerine ısrarla bastırdığı bir şekilde, oyunda P2W elementleri bulunmayacak (göreceğiz).

Bless Online benim uzun zamandır takip ettiğim bir yapım. Wow – FF XIV – Eso gibi klasik Theme-park bir MMO olması hasebiyle iştahımı kabartan Bless Online ile ilgili ilk görüşleri ve rehberleri oyun çıktıktan sonra peyderpey yayımlamaya çalışacağım. Hem belli mi olur, belki bir ufak bir sürpriz dahi yapabilirim.

 

Bu yazıyı paylaş :

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir