Bir Zombi Kabusu Daha: No More Room In Hell

Zombi Kabusunu gördüğümüz oyunlara Half-Life 2’da eklendi. Fakat, bu biraz daha korkutucu…

Artık neredeyse bir kült haline gelen Zombi Çılgınlığına Half-Life 2’de katılıyor. Her ne kadar oyunun kendisinde de başka türden zombiler olsa da bu moddaki gibi bir ortamı asla bulamazsınız. Nasıl Day-Z Arma 2 için sattırıcı bir mod olduysa NMRIH’de o denli başarılı bir yapım.  30 Ekim 2011’de çıkışını yaptığı zaman bilgisayarında Half-Life 2 yüklü olan olmayan herkes bu modu yüklemek istiyordu. Çünkü birazdan fragmanlardan da görebileceğiniz gibi oynanışı o kadar çok değiştiriyordu ki, kendinizi gerçekten bir zombi cehenneminin içinde bulabiliyordunuz…

Modun Sloganı bile korkutucu. “When Theres No More Room Left In Hell,The Dead Will Walk The Earth.” Yani Cehennemde yer kalmayınca, ölüler yer yüzünde yürüyecek anlamına geliyor bu slogan. Dawn of the Dead filmini duyan var ise o filmin orijinalinni 1978’de çekildiğini bilir. İşte o filmden bir sahne:

Modun yapımcılarının bu filmi örnek aldıkları aşikar ki hem sloganı hemde ismi bu şekilde seçmişler. VE gerçekten oyunda bir kabusun içindeymişsiniz gibi hissedebiliyorsunuz. Hemen bir Left 4 Dead beklemeyin derim. Çünkü oyunda sadece hayatta kalmaya çalışanları oynayabiliyorsunuz ve tıpkı L4D’deki gibi, bazı görevleri yaparak şehirden kaçmaya çalışıyorsunuz. Zombiler yavaş fakat acımasızlar. Etrafta bolca kanla kirlenmiş ceset arasında silah bulmak mümkün. Altıpatlardan nişancı tüfeğine, işaret fişeğinden levyeye kadar büyük bir silah yelpazesi var oyunda. Ve Walkie Talkie olmadan sesli konuşma yapamıyorsunuz. Bunun gibi ince detaylarıyla mod eğlenceyi ve oynanışı bir üst seviyeye çıkarıyor.

En son Nisan ayında güncelleme ile birlikte 1.04 sürümüne yükselen yapımda ana oynanış 8 kişilik co-op olması. Geniş bir silah yelpazesi ve kısıtlı mermiler ile sizi gerçekten o atmosferin içine sokuyor. Yeni gelen Survival Mode ise tadından yenmeyecek kadar başarılı. Bunu daha iyi görebilmek için muhteşem çıkış fragmanını izleyebilirsiniz.

Artıları ve Eksileri:

Artılar:

  • Çok iyi oturtulmuş bir çevre.
  • Korkunç, kaliteli ve detaylı zombi ve haritalar.
  • Bir çok silah ve değişik görevlerin bulunması.
  • Survival Mode.
  • Yeni nesil Envanter sistemi ve UI.

Eksiler:

  • Geç gelen güncellemeler.
  • Ping sorunu.
  • Yükleme sorunları.
  • Boyutunun büyük olması
Genel değerlendirme: 80/100
Uzun lafın kısası:

Half-Life 2 modları arasında gerçekten öne çıkan bir yapım. Grafikleriyle, sesleriyle ve atmosferi ile sizi unutmayacağınız ve çok eğleneceğiniz bir hikayenin içine sokuyor. Değişik oyun yapısı sizi oyuna bağlıyor tek sorun ping ve eğer onu aşarsanız eğleneceğiniz aşikar.

http://www.nomoreroominhell.com/ – MNRIH Web Sitesi

http://www.youtube.com/user/NoMoreRoomInHellMod – NMRIH Youtube

http://www.moddb.com/mods/no-more-room-in-hell/ – NMRIH ModDB

Fragmanlar:

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir