Bir Sonraki Hitman Oyunu Çok Farklı Olacak!

6 yıl aradan sonra yeni oyunu Absolution ile dört gün önce hayranlarına merhaba diyen Hitman’in yönetmen koltuğundaki  Tore Blystad’ın açıklamaları serinin hayranlarını şaşırtacak gibi. Blystad’a göre bir sonraki Hitman oyunu bugüne dek gördüklerimizden çok farklı olacak. Sebep mi? Çünkü yapımcı firma değişmiş olacak!

Artık bir Square Enix stüdyosu olan Danimarka’lı dijital oyun geliştiricisi IO Interactive’den ilginç bir çıkış geldi bugün. Resmi Playstation dergisine konuşan Absolution’ın yönetmen koltuğundaki isim olan Tore Blystad, “bir sonraki Hitman oyununun serinin bugüne kadarki yapımlarından çok farklı olacağını” söyledi. Üstelik bunun alışkın olduğumuz “hype” söylemlerinden biri olmadığının da altını çizmekte fayda var, çünkü bir sonraki Hitman projesini IO Interactive geliştirmeyecek!

“Sürekli aynı şeyi yapmaktansa taze bir bakış açısıyla, farklı bir perspektiften bakmak daha iyidir” diyen Tore Blystad, bu nedenle bir sonraki Hitman projesinin Square Enix Montreal stüdyoları tarafından geliştirilmekte olduğunu söylüyor.

“Neyse ki projeyi Hitman isminden tamamen uzak insanlara teslim etmiyoruz” diye sözlerine devam eden Blystad, Square Enix Montreal stüdyosunda çalışan bir çok programcının serinin önceki yapımlarında da çalıştığını ve böylece aşırı uçuk bir Hitman oyunuyla karşılaşmayacağımızı sözlerine ekleyiveriyor…

Ne diyelim, değişim iyidir. Hele ki Absolution’daki değişimi gördükten sonra!

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Fatih Başar Yüzer Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Fatih Başar Yüzer
Ziyaretçi

Her değişim olumlu olacak diye bir kaide yok ama umarım olumlu olur. Sonuçta bahsedilen stüdyo da Square Enix. Kalitesi tartışılmayacak şekilde değerli bir stüdyo.