Bir Oyunumuz Daha Beyaz Perdeye Uyarlanıyor!

Sevdiğimiz oyun serilerinin birer birer beyaz perdeye uyarlandığı günümüzde dev bir seri daha sinemalardaki yerini almaya hazırlanıyor!

Her ne kadar biz oyunseverleri yeteri kadar tatmin etmeyi başaramasa da devasa yapım firmalarının desteğiyle birer ikişer vizyon filmleri arasındaki yerini almayı sürdüren oyunlarımıza bir yenisi daha ekleniyor. Genellikle aksiyon ağırlıklı serilerin daha da abartılarak sinemaya uyarlandığına tanık olduğumuz günümüzde uyarlanmasına karar verilen sıradaki oyunumuz ise alışılmışın biraz dışında, ama görülmemiş bir şey de değil…

Sinema sektöründen gelişmeleri aktarmasıyla tanınan The Wrap sitesinin duyurduğu habere göre Sony, 7. filminin yapımı süren Fast and the Furious serisinin başarısı ve Need For Speed, Hot Wheels gibi önemli yarış oyunlarının filmleştirilme kararının ardından Playstation’da ortalığı kasıp kavuran sürüş simülasyonu serisi Gran Turismo’yu beyaz perdeye aktarmaya karar verdi!

Henüz erken seviye yapım aşamasında olan proje hakkında detaylı bir bilgiye sahip değiliz, ancak oyun meraklılarının sabırsızlıkla bekleyeceğini tahmin ettiğimiz film için “Social Network” ve “Fifty Shades of Gray” gibi filmlerden hatırlayacağımız yapımcılar Mike de Luca ile Dana Brunetti’nin imza attıkları söyleniyor.

Bakalım Gran Turismo beyaz perdede de göz kamaştıran ihtişamını sürdürebilecek mi?

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir