BioWare’in Deneyimli Çalışanı Corey Gaspur Hayatını Kaybetti

10 yılı aşkın süredir BioWare bünyesinde çalışan ve pek çok projede görev alan Corey Gaspur’un hayatını kaybettiği açıklandı.

Bioware resmi sayfasından yapılan açıklamaya göre, şirketin deneyimli tasarımcısı ve sevilen çalışanı Corey Gaspur hayatını kaybetti. Şirketin yeni patronu Casey Hudson, bu acı kayıpları için kişisel Twitter hesabından “BioWare ailesinin bir üyesini kaybetmiş olmak son derece acı veriyor. Corey harika bir tasarımcı ve arkadaştı. Onu fazlasıyla özleyeceğim.” açıklamasını yaptı. BioWare cephesi ise “Corey yetenekli bir tasarımcı ve çok da iyi bir insandı. Ailesine ve onu tanıyan herkese başsağlığı diliyoruz. Seni özleyeceğiz Corey.” sözleriyle şirketin değerli bir çalışanını kaybettiğini paylaştı.

Kariyerine Kanada merkezli Propaganda Games şirketinde başlayan Corey Gaspur 2007 yılında ise BioWare ekibine katılmıştı. Mass Effect ve Dragon Age gibi şirketin ünlü serilerinde tasarımcı ve danışman olarak görev yapan Gaspur, 2018 yılında piyasaya sürülmesi planlanan Anthem’in baş tasarımcı koltuğunda oturuyordu.

İlk olarak E3 2017’de duyurulan Aksiyon-RPG türündeki Anthem artık Corey Gaspur’un anısını yaşatacak bir yapım olarak karşımıza çıkacak. Oyun için E3’te yayınlanan oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir