Microsoft Bing’den The International 2016 Tahmini

Microsoft’un arama motoru Bing, e-Spor sahnesine de el attı! Daha önce yaptığı pek çok tahmin serisine bu sefer The International 2016’da eklendi.

Microsoft Bing üzerinde çalışan bir mühendis olduğunu iddia eden dark_tex isimli bir reddit kullanıcısı, Bing’i kullanıp The International 2016’yı kimin kazanacağını tahmin etti. Daha önce EURO 2016, NFL Sezonları ve hatta AB referandumlarını bile tahmin etmeye çalışan ancak pek başarılı olamayan Bing, e-Spor sahnesine de el atmış durumda. Bing, tahminlerini yaparken İnternet üzerinde yapılan aramalara, sosyal medya kullanımlarına, arama motorlarında ortaya çıkan verilerin bir kısmını ve “alakalı verileri” kullanıyor.

Bing’in yapmış olduğu tahminlere göre Dota 2 sezonunun ve e-Sporlar tarihinin en büyük turnuvası olan The International 2016’yı kazanacak ekip, daha önce The International 2011’de ikinci olan, Joker Kartı elemelerinden turnuvaya son anda katılan Çinli EHOME olacak. Bing’in yaptığı tahminlerin geri kalanında İkinci sırada Wings, Üçüncü sırada ise son dönemin en başarılı takımlarında OG yer buluyor.

Bing’in gerçekleştirdiği tahminlerin geri kalanını aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. reddit kullanıcısı dark_tex, bu tahminlerin her geçen aşamada güncelleneceğini de sözlerine ekledi. Bakalım ne kadar doğru bir tahminci bu Bing göreceğiz…

BING TI6 DOTA2

 

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir