Binding of Isaac Yapımcısından Yepyeni Bir Oyun Geliyor

En başarılı indie oyunlardan olan Binding of Isaac’in yapımcısı Edmund McMillen’ın, platform/shooter tarzı bir oyun projesi üzerinde çalıştığı öğrenildi.

Edmund McMillen henüz The Legend of Bum-bo adlı yeni oyunu üzerinde çalışırken, henüz ismi belirlenmemiş “bir şeyler” üzerinde çalıştığını gösterdi. Binding of Isaac ve Super Meat Boy gibi indie alanındaki başarılarıyla ve Tim Burton tarzı dünyasıyla tanınan yapımcının yeni oyunu hakkında bilinen tek şey, platform ve shooter öğelerine yer verilecek olması. Bir de yayınlanan oyun içi kısa video var elbet.

Oyunun yapımcısı PC ve Mac üzerinde geliştirdiğini söylerken, yüksek ihtimalle konsol versiyonuna da girişebileceğinin sinyalini verdi. Edmund McMillen yaptığı bir röportajda: “Henüz bir isim olmadığı için şimdilik ön gösterim sızdırıyoruz, tek diyebileceğim sanırım oyunun Mega Man ve Isaac tarzı olacağı, fakat gerçekten sıkı kontroller ile bir platform oyunu olacağı.” şeklinde konuştu. Aynı anda yeni bir oyun üzerine daha çalışıyor olmasının ise, The Legend of Bum-bo’ya engel olmayacağını ve eş zamanlı olarak çalıştığını belirtti.

Umarız indie oyun bazında yeni ve kaliteli yapımlar gelmeye devam eder ki bunların incelemesini yapıp sizlere tanıtabilelim. Elbette yerli yapım indie oyunların ve hatta büyük projeli Türk yapımlarının da gelecekte yer almasını isteriz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Savaş Coruh

Başta RPG türevleri, ardından RTS ve TBS türü oyun hastası. Bethesda Softworks fanatiği olarak da bilinir. Her zaman için Orta-dünya'da Saruman, Çok Çok Uzak Galaksi'de Sithler ve Elder Scrolls'ta Karanlık Kardeşlik gibi dışlanan tarafta olmuştur. Oyunlarda en azılı haydut, en pis hırsız veya eli kanlı bir vampirdir. Bethesda rulez...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir