Bethesda Fallout 76’yı Duyurdu!

Bethesda ünlü serinin yeni halkası Fallout 76’yı yayınladığı video ile resmen duyurdu.

Bethesda’nın birkaç gün önce “Lütfen beklemede kalın.” yazılı bir görsel yayınlaması ile yakında yeni bir duyuru yapacağı anlaşılmış ve bunun da muhtemelen yeni bir Fallout oyunu olduğu belirtilmişti.  Dün yayınlanan tanıtım fragmanı ile birlikte tahminlerin doğru çıktığı ve bu yeni oyunun isminin Fallout 76 olduğunu öğrendik.

Yeni oyun muhtemelen adıyla çelişmeyecek şekilde Vault 76’da geçecek. Aslında Vault 76 seride daha önce çok açıktan olmasa da karşımıza çıkmıştı. Zira Fallout 3’te Citadel’de bulunan Vault-Tec Terminali sayesinde Vault 76’nın bir kontrol mahzeni olduğunu ve 500 kişiye ev sahipliği yaptığını öğrenebiliyorduk.

Duyuru fragmanımız oyunun içeriği hakkında pek bilgi vermediğinden elimizde pek bir şey bulunmuyor. Videonun başlarındaki pip-boy sayesinde oyunun 2102 yılında geçeceğini görüyoruz. Bethesda hiç şüphesiz E3 2018’deki konferansıyla Fallout 76 hakkında daha fazla bilgi ve içeriği oyuncularla paylaşacaktır. Ancak ortaya atılan birkaç iddiaya göre Fallout 76 bir online oyun olabilir.

Kotaku’nun ortaya attığı iddialarıyla -ve de bu iddiaların doğru çıkmasıyla- ünlü yazarı Jason Schreier, kişisel Twitter hesabı üzerinden Fallout 76’nın bir online oyun olacağını belirtti. “Duyduğum kadarıyla Fallout 76 bir tür online oyun olacak. Şunu vurgulamak kanımca çok önem arz ediyor: geçtiğimiz iki hafta boyunca Fallout 76’nın geleneksel bir RPG oyunu olmasını bekleyenler son derece üzülecekler.” diyen Schreier yine de oyun için umutlu olduğunu aktardı “Söylemem fayda eder mi bilmem, ancak Fallout oyunlarının altını üstüne getiren biri olarak Fallout 76 için iyimserim. Çok oyunculu olabilir, ancak her halükarda bir Bethesda Game Studios oyunu.” Bu sözlerin ardından Kotaku üzerinden de konuyla ilgili bir makale hazırlayan Schreier, Fallout 76’nın Dayz ve Rust gibi oyunlardan ilham alan hayatta kalma temalı bir yapım olacağını söyledi.

Fallout 76 hakkında daha fazla bilgiyi E3 2018’deki Bethesda konferansında elde edeceğiz. Hem Bethesda’nın hem de diğer firmaların konferans saatleri hakkında bilgi almak isterseniz sizi buraya alalım: http://www.oyunfest.com/e3-2018-konferans-takvimi.html

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir