Bethesda Fallout 4’e HD Kaplama Paketi Getiriyor

Son dönemde çıkan oyunlar arasında oldukça ses getiren Fallout 4’e Bethesda desteğini hâlâ devam ettiriyor.

Bethesda yaptığı açıklama ile önümüzdeki hafta Fallout 4 için ücretsiz bir HD kaplama paketi getireceğini duyurdu. Hem de sadece PC için değil! Bütün konsollar için bu kaplama paketinin geleceğini belirtelim ancak Bethesda’nın PlayStation 4 Pro için ayrı bir planı da var.

Fallout 4’ü PlayStation 4 Pro konsolları için de bir nevi Fallout 4’ü Pro seviyeye getiriyor. Fallout 4’ün 1.9 sürüm güncellemesi ile PlayStation 4 Pro konsolunun gücünü sonuna kadar kullanılması planlanıyor. 1440p çözünürlük, Obje, NPC gibi oyun içi birimlerin çizin uzaklığı artıyor ve Godray efektleri dediğimiz ışıklandırma efektleri büyük oranda geliştiriliyor. PlayStation 4 için Fallout 1.9 güncellemesi önümüzdeki hafta çıkacak.

Peki ya PC? Bethesda PC’yi unuttu demeyin olmaz öyle şey. En sadık hayran kitlesinin bulunduğu bu platforma Bethesda’nın yüz çevireceği bir gün olmayacaktır. Bu yüzden Fallout 4’e Resmi HD kaplama paketini PC oyuncularına Bethesda bir hediye olarak sunuyor. Ancak işin bu kısmı bilgisayarları güçlü olmayacak kullanıcılar için biraz acı dolu olacak çünkü bu paket oldukça iyi bir sistem ve bir o kadar da yüksek bir boş alan istiyor.

Yaklaşık 58 GB’lık bir boş alana ihtiyaç duyacak olan HD kaplama paketi aynı zamanda önerilen bir sistem gereksinimi duyurulacak kadar güçlü olacak.

İşletim Sistemi olarak Windows 7/8/10 sistemlerinin sadece 64-bit sürümlerinde çalışacak olan paket Intel Core i7-5820K veya aynı seviyede daha iyi bir işlemci, Nvidia GTX 1080 8GB’lık bir canavar ekran kartı ve 8GB+ RAM gereksinimi duymakta. Haftayı iple çeken bir Fallout hayranı olarak şimdiden hangi oyunumu SSD’den HDD’ye taşımalıyım diye düşünmeye başladım bile…

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir