Battlefield V’teki Nazi Savaş Hikayesi İçin DICE’tan Açıklama

Battlefield V’in Naziler’e odaklanacak olan “The Last Tiger” isimli Savaş Hikayesi için DICE yetkililerinden açıklama geldi.

Battlefield V’in tek oyunculu deneyimini oluşturacak ve 2. Dünya Savaşı’nı farklı hikayelerle gösterecek olan Savaş Hikayeleri modu için birkaç gün önce bir tanıtım videosu yayınlanmıştı. Video beraberinde oyunda sunulacak savaş hikayeleri hakkında bilgiler de verilmişti. Bu hikayeler arasında Aralık ayı içerisinde çıkış yapacak olan The Last Tiger ise Nazi Ordusu’ndaki Tiger I tank ekibini konu alacak. Naziler’in oyuna eklenme kararı oyuncular arasında tartışılmaya başlayınca DICE ekibinden konu hakkında açıklamalar geldi.

Eurogamer ile röportaj gerçekleştiren Tasarım Direktörü Daniel Berlin, The Last Tiger’ın bir kahramanlık hikayesi olmadığını belirtti. “Battlefield 1 sayesinde yeni çalışmalarımızda Alman bakış açısı sunmamızın güzel olacağına dair pek çok geri bildirim aldık. Yani bu planlarımız arasında olan bir şeydi. Ayrıca Battlefield 1’de en çok olumlu geri dönüş aldığımız savaş hikayesi de bir tank ekibini konu alan hikayeydi. Yani Battlefield V’te tank odaklı bir hikaye sunmak kafamızda vardı.

Daniel Berlin, İkinci Dünya Savaşı’nda kullanılan ve zamanın en iyi tanklarından olan Alman yapımı Tiger’ın harika bir seçim olacağına karar verdiklerini aktardı. “The Last Tiger’ı tasarlarken duygulara olabildiğince yakın çekim yapıp sonuçlara odaklanmaya karar verdik. Geliştirme süreci boyunca da itici gücümüz bu karar oldu.” diyen Berlin, ardından bu hikayenin kahramanlıkla alakası bulunmadığını, odaklandıkları noktanın Tiger I ekibinin kendilerini sorgulayışı olduğunu vurguladı.

Yaptığınız şeyleri inkar edebilirsiniz, ancak inkar etseniz bile sonuçlarıyla yaşamanız gerekir. Yapılan tüm eylemlerin sonuçları olur, bu savaşta da böyledir. Tüm hikaye boyunca ana nokta bu olacak. İşin sırrını bozmak istemiyorum ama umarım ki bunun bir kahramanlık hikayesini olmadığını aktaran sözlerim bir şeyleri anlamanızı sağlamıştır. The Last Tiger bu çılgın araçta savaşa katılan tank ekibinin neden savaştıklarını sorgulaması hakkında olacak.

İlginç bir deneyim olacağı su götürmeyen The Last Tiger’ın Aralık ayında sunulması planlanıyor. Diğer savaş hikayelerinde ise Nordlys’de Norveç’teki Alman işgaline karşı direnin, Under No Flag’de beklenmeyen bir İngiliz asker olarak düşman hatlarının arkasını sabote edin ve Tirailleur’de hiç görmediğiniz eviniz için savaşın. Battlefield V 20 Kasım 2018’de PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir