Battlefield V Yapımcısı DLC’ler ve Battle Royale Modundan Bahsetti

Battlefield V yapımcı ekibi oyunda yer alacak ücretsiz DLC’lerden bahsedip neden Battle Royale modunu oyuna eklediklerini açıkladılar.

Seriyi tekrardan İkinci Dünya Savaşı atmosferine taşıyacak olan Battlefield V çıkmadan bile çokça tartışılmayı başarıyor. Electronic Arts’tan beklenmeyecek şekilde ücretsiz DLC’ler yayınlanacak olması ve yeni eklenen Battle Royale modu bu tartışmaların başında geliyor. DICE ekibinde Baş Yapımcı olarak görev alan Lars Gustavsson da E3 2018 etkinliğinde tartışılan bu konular hakkında açıklamalar yaptı.

Battlefield V ile pek çok anlamda ileriye dönük olumlu adımlar attıklarına inanan Lars Gustavsson topluluk memnuniyetine her zamankinden çok önem verdiklerini belirtti. Buna yönelik olarak oyun çıkışından sonra -kozmetik içerikler hariç- ücretli DLC çıkmayacağını aktaran Gustavsson “Çıkış sonrası yayınlayacağımız haritalarımızı tasarlayan pek çok yetenekli insanla çalışıyoruz. Genelde bir oyunu geliştirirken önce zihniyetimiz üzerinde karar verir, oyun yayınlandıktan sonra dersler çıkarır ve bunların ardından yeni şeyler üzerinde derinlemesine çalışmaya başlardık.” diyerek oyunlara bakış açılarından da değiştiğini vurguladı. Ardından topluluklarının son birkaç yılda aldığı hal yüzünden üzgün olduğunu belirterek “Geçen yıllar içerisinde topluluğumuzu parçaladığımızı fark etmek oldukça üzücü bir durum. Bazen hazırladığımız deneyimler de hak ettikleri sevgiyi göremediler. Bu sebeple Battlefield V’i geliştirmek ekibimiz için oldukça mutluluk verici bir şey.” dedi.

Gustavsson oyuna eklenen Battle Royale modu için de açıklamalarda bulundu. Oyuncuların Battle Royale sevgisinin ve ekip olarak deneyim ettikleri şeylerin belirleyici etkenler olarak öne çıktığını söyleyen Gustavsson “Yapacağımız şeyin benzersiz bir ürüne dönüşme ihtimali bizi tetikleyen şey oldu. Oynarken deneyim ettiklerimiz ve koridorlarımızdaki ‘Bunu kesinlikle yapmalıyız.’ sözleri de son derece ilham vericiydi. Battlefield tasarımımızda Battle Royale ile örtüşen pek çok dinamik mevcut.” açıklamasını yaptı ve geleneksel deneyimi koruyacaklarını vurguladı. “Bu bizim için heyecan verici bir durum. Battlefield tüm bunları başarabilir. Ancak elbette Battle Royale modunun varlığı geleneksel deneyimi etkilemeyecek.”

Battlefield V 19 Ekim’de PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir