Battlefield 4’te Hizmetimize Sunulacak Battlelog Sistemiyle Tanışın!

Electronic Arts DICE ekibi Battlefield 4’te hizmete sunulacak olan yeni nesil Battlelog sistemini yeni bir videoyla daha detaylı biçimde tanıttılar.

E3 fuarı kapsamında da bir nebze hakkında bilgi alabildiğimiz Battlelog sistemi yayınlanan yeni bir videoyla daha detaylı bir biçimde anlatıldı. Birazdan izleyeceğiniz videoda sizlerin de görebileceği üzere yeni nesil Battlelog sistemi sıradan bir istatistik sayfası olmanın ötesinde oyun içerisinde de büyük değişikliklere imkan verecek. Örneğin bir tablet bilgisayarınız varsa Battlelog üzerinden tabletinizi bir mini map’a dönüştürebilecek ve normalde ekran görebileceğinizden çok daha geniş biçimde savaş alanına hakim olabileceksiniz. Elbette dilerseniz Commander Mode özelliği sayesinde tüm ordunun başına da geçebileceksiniz.

Ayrıca dilerseniz yine tabletiniz veya akıllı telefonlarınız üzerinden arkadaşlarınız için erişilmesi güç “challenge”ler hazırlayabilecek veya oyunda bulunmadığınız zamanlarda karakter ve silah özelleştirme seçeneklerinize ulaşarak oyuna girmeden önce harcadığınız zamanı kısaltabileceksiniz.

Tüm bu işlevsel geliştirmelerin dışında sunucu bulma, arkadaş bulma vb. amaçlarla da kullanılabilecek olan Battlelog sistemi Battlefield4’ün çehresini bir hayli değiştireceğe benziyor.

Battlefield 4 PC, PS3, Xbox 360 PS4 ve Xbox One platformları için Avrupa’da 1 Kasım’da raflardaki yerini almış olacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir