Battlefield 1’in Sina Çölü Haritasını Tanıyalım

Battlefield 1’in önemli haritalarından birisi de Sina Çölü, peki bu harita neden önemli?

EA Battlefielde 1 topluluk yetkililerinden Inge Joran Holberg bize haritayı anlattı.

Sina Çölü, I. Dünya Savaşı’nın Battlefield’a çok uygun bir tema olmasını sağlayan tüm unsurları kullanarak farklı bir oynanış sunuyor.

Çok sayıda ülkeye ve bölgeye yayılan çatışmalarıyla I. Dünya Savaşı’na boşuna “Dünya Savaşı” denmiyordu. İtilaf devletlerinin kuvvetleri, Ortadoğu’da Süveyş Kanalı’nın kontrolünü ele geçirmek için Sina Harekatı’nda Osmanlı İmparatorluğu’yla savaşmıştı. Bundan esinlenerek yaratılan Sina Çölü, Battlefield 1’deki en büyük Fetih bölümlerinden biri ve aynı zamanda önümüzdeki hafta betada oynayacağınız haritanın ta kendisi.

Sina Çölü, I. Dünya Savaşı’nın Battlefield’a çok uygun bir tema olmasını sağlayan tüm unsurları kullanarak farklı bir oynanış deneyimi sunuyor. Devasa çöllerde at sırtında dörtnala ilerleyip dar sokaklarda ve geçitlerde düşmanları kovalayacaksınız. Yakalama noktaların birbirine çok yakın olduğu dar alanlarda çıkan çatışmalarda pencerelerden ve çatılardan ateş edebileceksiniz. Avcı uçaklarıyla gökyüzünün hakimi olmaya çalışacak ya da ağır tanklarla binaları yıkıp geçeceksiniz. Klasik Battlefield oynanışıyla farklı dönemleri ve teknolojileri karşı karşıya getiren bu dev çatışmada yer alacaksınız.

battlefield1-sina2

Bir tarafın takviyeye ihtiyacı olduğunda doğacak olan Zırhlı Tren Behemot, güçlü olan takımın işini biraz zorlaştıracak. Trende çeşitli silahlar bulunacak ve etkin kullanıldığında büyük fark yaratabilecek. Yani, karşı takımın artan zorluğa ayak uydurması gerekecek. Trene karşı, pilotları doğru nişan alan bombardıman uçakları ve anti-vasıta bombaları bulunan atlılardan oluşan organize bir grubun yaptığı sürpriz saldırı son derece etkili olabilir. Ancak tahmin edebileceğiniz gibi, Zırhlı Tren’i devirmek pek kolay olmayacak.

Ayrıca bu haritada, diğer haritaların birçoğunda görülmeyen, görüşü ve oynanış dinamiklerini tamamen değiştiren kum fırtınaları gibi hava koşulları bulunuyor. Kumları savuran güçlü rüzgarlar keskin nişancıların ve uçakların işini zorlaştıracak, ancak yetenekli pilotlar bu durumdan faydalanabilecekler. Bu gibi kum fırtınaları ve çeşitli bölgeler, piyade sınıflarıyla oynarken de en az vasıtalarda olduğu kadar eğlenmenizi ve tüm haritada çok çeşitli çatışmalar yapılmasını sağlayacak.

battlefield1-sina

Karada yapılacak pek çok şeyin yanı sıra, havada da oldukça geniş çaplı bir aksiyon yaşanacak. Ele geçirme alanının içinden güvenle geçebilecek becerilere sahipseniz bayraklardan birini uçakla alabileceksiniz. Ancak bunun için ilk olarak karadaki Uçaksavarı etkisiz hale getirmeniz gerekecek; çünkü etrafta sizin içeriye girmenizi bekleyen bir pusucu olabilir. İt dalaşı daha çok ilginizi çekiyorsa, bunun için de oldukça ilginç imkanlar yakalayacaksınız. DICE’ta bazılarımız kanyonun içinden kaza yapmadan uçarak saldıranları indirmekte ustalaştı bile. Biraz gerilimli olsa da Sadece Battlefield’da görebileceğiniz türden sevdiğiniz bir aksiyon olacağından eminiz.

31 Ağustos’ta Battlefield 1 Beta oynarken Sina Çölü’nü kendiniz deneyimleyeceksiniz. Battlefield 1’in yayınlanacağı 21 Ekim günü yaklaşırken (Early Enlister Dijital Deluxe Sürüm’ü satın alırsanız 18 Ekim), geri bildirimlerinizi almak, müthiş oynanış kliplerinizi izlemek ve daha fazlasını açıklamak için sabırsızlanıyoruz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sarp Hatipoğlu

Oyun müptelasıyım, beni başka ne tanımlar bilemiyorum :)

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir