Battlefield 1 Toplamda 21 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Battlefield 1’i oynayan kitle gittikçe büyümeye devam ediyor. Electronic Arts yayınladığı son raporda oyuncu sayısının 21 milyona ulaştığını aktardı.

Birinci Dünya Savaşı’nı konu alan ve oyuncuların büyük beğenisini kazanan Battlefield 1’in popülerliği katlanarak artıyor. Mayıs ayında oyunun toplamda 19 milyon oyuncu sayısına ulaştığı aktarılmış ve bu durum büyük bir başarı olarak değerlendirilmişti. Şimdi ise Electronic Arts yayınladıkları son mali rapor ile bu sayının 21 milyona ulaştığını belirtti. Yani Battlefield 1 kısa bir süre içerisinde 2 milyon kullanıcıyı daha saflarına katma başarısını göstermiş.

Oyun için Eylül ayında gelecek olan ikinci genişletme paketi “In the Name of the Tsar” ile birlikte oyuncu sayısının daha da yükselmesi planlanıyor. Electronic Arts CEO’su Andrew Wilson da oyunun ilerleyen zamanlarda içerik anlamında zenginleşeceğini belirtti. “Bu seneki Gamescom fuarında gelmiş geçmiş en kapsamlı Battlefield deneyimini hazırlamak için planladığımız yeni bir içeriği detaylandıracağız. Topyekun savaş, efsanevi çok oyunculu savaşlar ve sefer modu için Savaş Hikayeleri gibi pek çok şeyi içerecek.” diyerek oyuncuları meraklandıran Wilson “Bunlara ek olarak yeni haritalar, daha kapsamlı devamlılık ve hayranların favori oyun modları da bulunacak. Tüm bunlar tek bir paketin içinde yer alacak.” sözüyle de Battlefield 1 hakkındaki sözlerine son noktayı koydu.

Anlaşılacağı üzere Electronic Arts böylesine olumlu bir ivme yakalamışken Battlefield 1’i bırakmayı haliyle düşünmüyor. In the Name of the Tsar’a ilave olarak Gamescom’da duyurulacağı anlaşılan yeni bir genişletme paketi biz oyuncuları fazlasıyla heyecanlandırıyor. Umuyoruz ki çok oyunculu tecrübeye ek olarak tek oyunculu sefer moduna da sunulacak içerikler beraberinde Battlefield 1 tecrübesi çok daha kapsamlı ve heyecanlı bir hal alır. Ayrıca In the Name of the Tsar için yayınlanan duyuru videosunu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir