Battlefield 1 Oynarken Uçaklardan Korkun!

DICE, Battlefield 1 hakkında yeni bilgiler paylaşarak uçaklara değindi.

DICE, Battlefield 1’deki uçak türleri ve geliştirmeleri ile İlgili ayrıntılı bilgiler verdi. I. Dünya Savaşı’nı konu alan ve görselleri ile göz dolduran Battlefield 1, oyunun geçtiği çağa uygun savaş araçları hakkında yeni bilgiler yayınlayarak dikkatleri üzerinde tutmaya devam ediyor.

IGN’e konuşan DICE Tasarım Yöneticisi Lars Gustavsson, oyunda yer alacak olan savaş uçakları hakkında ayrıntılı açıklamalarda bulundu. Pilot olmayı tercih ettiğimiz takdirde aracımızı istediğimiz gibi şekillendirebileceğimizi söyleyen Gustavsson, sözlerine şöyle devam etti:

“Başta oyun içerisinde sadece bombardıman uçağının ya da avcı uçağının olup olmayacağına karar vermiştik. Fakat fikrimizi değiştirdik. Bu kez size tüm uçakları vereceğiz ve seçimi siz yapacaksınız. Yenilikleri getirme amacımız ise oyuncuların oyunu nasıl oynayacaklarını dikte ettirmemek.”

Bu açıklamaların yanında Gustavsson, uçak türünüzün seçimi gibi uçağımızın teknik yapısını da istediğiniz gibi belirleyebileceğimizi dile getirdi. Gustavsson’a göre uçağımızın daha çok hava savaşlarına mı yatkın yoksa yer saldırılarına mı yatkın olacağı tamamen bizim seçimlerimize bağlı olacak. Bu açıklamalar gösteriyor ki oyunda uçaklar hem hava hem kara mücadelesi için gerçekte olduğundan daha büyük önem taşıyor.

Xbox One, Playstation ve PC’ye uygun olarak geliştirilen Battlefield 1, Ekim ayında piyasaya sunulacak. 31 Ağustos’ta ise açık beta başlıyor. Kaçırmayın.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sultan Nur Korkusuz

Part-time bir oyuncuyum. Aslında bu bir kamuflaj, hayatım oyun olmuş :)

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir