Battlefield 1 Elit Sınıflar İle Çok Daha Eğlenceli

Julian Schimek’in “Battlefield 1 Elit Sınıflar” adlı yeni yazısı yayımlandı. 

Her asker aynı beceriye sahip değildir. Bazıları daha güçlüdür. Bazıları daha…. Elittir. Battlefield 1’de, doğru kullanıldıklarında savaşın gidişini değiştirebilecek yıkıcı bir güç olan üç Elit Sınıftan biriyle savaşabileceksiniz.

Bunlardan birincisi, ilk tanıtım videomuzda fark etmiş olabileceğiniz Alev Makinesi. Ateşe dayanıklı giysi ve çok etkili bir alev atıcıyla donatılmış Alev Makinesi, savaş meydanına cehennemi getiriyor. Ama ölümsüz değil elbette. Donanımının bir parçası olan sabit gaz maskesi onu yavaşlatıyor ve yere doğru bakmasına neden oluyor. Uzaktan saldırırsanız yanmaktan kurtulabilirsiniz.

Söz konusu olan, kalın bir zırhla donanmış Nöbetçi ise uzaklık pek işinize yaramayacaktır. Belindeki su soğutmalı makineli tüfeğiyle Nöbetçi, adeta bir tankı andırır. Düşman mevzilerine kurşun yağdırırken önemli miktarda hasara dayanabilir. Ama Alev Makinesinin aksine gaz maskesi kullanamaz. Zayıf noktasını net bir şekilde söyledik sanırız.

Battlefield-1-Elit-Siniflar2

Güvenli bir mesafeden sürünerek yaklaşan ve insan boyundan uzun bir silah taşıyan birini görürseniz o Tank Avcısıdır. Düşman piyadesini ve vasıtalarını (Tank Avcısı sürünür pozisyonda olduğunda) bir çırpıda imha edebilen devasa silah 1918 Tankgewehr, bu Elit Sınıfın ustası olduğu bir silahtır. Bu silahın isabetli bir atışıyla vasıtaların paletlerini, makineli tüfekleri ya da zırhlı vasıtalardaki topları anında yok edebilirsiniz. Ona boşuna Tankgewehr demiyorlar.

Bu Elit Sınıfları, 31 Ağustos’ta başlayacak Battlefield 1 Açık Beta’da ya da oyunun çıkacağı 21 Ekim’de bizzat deneyebileceksiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sarp Hatipoğlu

Oyun müptelasıyım, beni başka ne tanımlar bilemiyorum :)

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir