Ataribox Hakkında Yeni Detaylar Paylaşıldı

90’ların en popüler konsollarının üreticilerinden Atari, yeni konsolu Ataribox hakkında birçok yeni detayı bir bültenle paylaştı.

Oyun dünyasının en köklü ve bilinen şirketlerinden Atari, çıkaracağı yeni konsolu Ataribox hakkında yeni detaylar paylaştı. Atari’nin yayınladığı bültene göre yeni konsolun özellikleri şu şekilde:

  • Yeni konsol özel bir AMD işlemcisi ve Radeon grafik teknolojisi ile karşımıza çıkacak.
  • “Özelleştirilmiş, kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzü” olan bir Linux işletim sistemi ile çalışacak.
  • ”Tam bir PC deneyimi sunacak.”, böylece yeni konsolu yayın içeriği üretmek, müzik dinlemek veya bir PC ile yapabildiğimiz diğer şeyler için kullanabileceksiniz.

Atari, ayrıca Ataribox’ların “tonlarca klasik Atari retro oyununun”  ve “bir dizi stüdyonun mevcut oyunlarının” önceden yüklenmiş haliyle birlikte geleceğini de müjdeledi. Daha detaylı özelliklerin ise ”yakında” açıklanacağını ifade etti.

Firma, bu sonbaharda Indiegogo üzerinde bir ”kitle fonu” açacağını da duyurdu, fakat bu fonla hedeflediği miktarı açıklamadı. Atari, bu fon aracılığı ile geliştirme sürecini hayranları ile birlikte sürdürmek istedikleri belirtti. ”Böylece hayranlarımızın da bu hikayenin bir parçası olmasını istedik.” diyorlar.

Son olarak, yeni konsol Ataribox’un seçeceğiniz hafıza konfigürasyonuna ve sürüme bağlı olarak 250 $ – 300 $ aralığında satışa sunulacağını ve 2018 sonbaharının sonlarında satışa çıkacağını ifade edelim.

Daha fazla bilgi edinmek ve Ataribox’un yayınlanan yeni görüntülerini görmek için yayınlanan bülteni buradan okuyabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde Ataribox ile ilgili daha fazla bilgi edindikçe Oyunfest olarak sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bu yazıyı paylaş :

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir