Assetto Corsa Konsollar İçin Piyasaya Çıktı!

Peki Assetto Corsa bekleneni verebildi mi?

Sizlere daha önce duyurusunu yaptığımız efsane simülasyon oyunu, Assetto Corsa sonunda PS4 ve Xbox ONE için yayınlandı. Yayınlandı dedik lakin, oyunun gidişatı çok parlak gözükmüyor. Playstation cephesinde Gran Turismo, Xbox cephesinde ise yeni bir Forza oyununun eksikliğinden faydalanarak kendine yer edinmek isteyen oyun teknik detaylar ve kötü inceleme puanlarıyla boğuşuyor.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, Assetto Corsa ciddi bir simülasyon oyunu. Project Cars ve Gran Turismo gibi oyunlardan çok daha ciddi, zorlayıcı ve bu sebepten de hardcore simulasyon kitlesine hitap ediyor. Oyunun karşılaştığı en büyük sıkıntı çıkar çıkmaz bu mesele olmuş maalesef; konsol oyuncularının gerçek simülasyon oyunlarının zorluğuna ve yorucu yapısına alışık olmaması. Ayrıca Assetto Corsa gibi oyunlar gamepad ile hakkını verebileceğiniz yapımlar değil. Bu sebeplerden ötürü pek çok site oyunu eğlenceli bulamayarak puanını kırma yoluna gitmiş. Ayrıca Pc’de muntazam bir performans sergileyen oyun, konsollarda ciddi kare saniye problemleri ile boğuşuyor. Yapılan incelemeler, PS4 ve Xbox One’ın işlemcilerinin bir den fazla yarışçının ekranda olduğu sahnelerde darboğaz yaşadığını gösteriyor.

Bütün bu sorunlarına rağmen PC’nin en iyi simülasyon oyunlarından olduğu için biz kendisini sevmeye devam ediyoruz. Umarız bu kötü konsol çıkışı Kunos Simulazioni’yi olumsuz etkilemez ve Assetto Corsayı yeni eklenen araç ve pistlerle desteklemeye devam ederler. Oyunun konsol çıkış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir