Assassin’s Creed Origins İçin Devasa Bir Harita Hazırlanıyor

Assassin’s Creed Origins yönetmenlerinden Ashraf Ismail Game Informer’a verdiği röportajda oyun hakkında merak edilen bazı sorulara açıklık getirdi.

Seriye verilen aranın ardından Origins ile devam edecek olan Assassin’s Creed macerası için oyun yönetmeni Ashraf Ismail bir röportaj gerçekleştirdi. Game Informer’a konuşan ve oyuncuların merak ettiği soruları cevaplayan Ismail, oyun haritasından hikaye detaylarına kadar pek çok şeye değindi.

Oyun duyurulduğu günden bu yana en çok merak edilen konulardan biri olan harita büyüklüğü, yöneltilen sorulardan biriydi. Ashraf Ismail oyun dünyasının fazlasıyla büyük olduğunu, ancak ilk amaçlarının ‘yaşayan bir Mısır’ oluşturmak olduğunu belirtti. Harita için tam bir boyut vermesinin mümkün olmadığını ancak oyun içerisindeki şehirlerden İskenderiye’nin, Black Flag’deki Havana’dan iki kat daha büyük olduğunu söyledi. Ayrıca harita bu kadar büyük olduğu için çevre ile etkileşim imkanlarının da aynı oranda artacağını vurguladı.

Oyundaki şehirler hakkında detaya inen Ashraf Ismail, iki büyük şehir olan İskenderiye ve Memfis’e değindi. Memfis’in daha doğal görünümlü, devasa anıtlar içeren ve eski Mısır’ın ruhu taşıyan bir şehir olduğunu söyledi. İskenderiye ise Memfis’e kıyasla daha modern ve çağa ayak uydurmuş bir şehir. Ayrıca İskenderiye Memfis’ten biraz daha büyük bir şehir olacak.

Bir diğer merak edilen nokta da Assassin’s Creed evreninde büyük önem arz eden modern hikaye oldu. Ashraf Ismail modern hikaye ile ilgili şu an için bir şey söylemesinin mümkün olmadığını ve gelecekte de bunun hakkında konuşup konuşulmayacağını bilmediğini söyledi. Ancak oyuncuların eski Assassin’s Creed oyunlarının -özellikle de Black Flag’in- modern hikayesine verdikleri tepkiler düşünüldüğünde Origins’in fazlasıyla tatmin edici olacağını vurguladı.

Ana karakterimiz Bayek’in hikayesi ile ilgili merak edilen bazı şeyler de cevap buldu. Bayek’in kartalı Senu ile bir tanışma hikayesinin olacağı belirtiliyor. Yani Bayek oyunun başında bir şekilde Senu ile karşılaşacak ve onu kendisi için kullanmaya başlayacak. Ayrıca Ashraf Ismail, Bayek’in önceki AC yapımlarında adının duyulmadığının hatırlatılması üzerine bunun daha derin anlamları olduğunu ima etti.

Sözlerini oyun ve geliştirici ekiple duyduğu gururu belirterek noktalayan Ashraf Ismail aynı zamanda Origins’in ‘Yılın Oyunu’ olmasını umduğunu da belirtti.

Ubisoft’un büyük umutlarla hazırladığı Assassin’s Creed Origins bir ertelenme yaşanmadığı sürece 27 Ekim 2017 tarihinde Xbox One’a, 7 Kasım’da ise PC ve PS4 için çıkışını gerçekleştirecek. Ayrıca başta Assassin’s Creed Origins olmak üzere tüm Assassin’s Creed yapımları hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız www.assassinscreed1092.com sitesini öneriyoruz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir