Assassin’s Creed Odyssey Geliyor!

Ubisoft’un beş saniyelik kısa bir video ile duyurduğu Assassin’s Creed Odysesey E3 2018’de boy gösterecek yapımlar arasında yer alıyor.

Dedikoduların ve iddiaların ardından nihayet yeni Assassin’s Creed oyunu hakkında resmi bir açıklama geldi. Assassin’s Creed’in resmi Twitter hesabından paylaşılan beş saniyelik video ile Assassin’s Creed Odyssey ilk kez açığa çıktı.

300 Spartalı filminin o meşhur “This is Sparta!” tekmesini içeren videomuzun sonunda “E3’te görüşmek üzere” diye not da düşülmüş. Anlaşılan Ubisoft sıradaki Assassin’s Creed oyunu için çok da ara vermek istememiş. Assassin’s Creed Odyssey ile birlikte serinin hayranları yıllardır talep edip heyecanla bekledikleri Antik Yunan konseptine kavuşuyorlar.

Aslında resmi duyurunun gelmesinden birkaç saat önce ortaya Odyssey hakkında bir iddia çıkmıştı. Bir Fransız oyun sitesi olan JeuxVideo’nun paylaştığı görselde Spartalı miğferinden oluşan bir anahtarlık görünüyordu. Paketinde ise Assassin’s Creed Odyssey yazısı ile birlikte yeni oyunun logosu bulunuyordu. Birkaç saat sonra gelen resmi duyuru beraberinde bu iddianın da doğru olduğu ortaya çıktı.

Assassin’s Creed Odyssey tam olarak hangi zaman dilimini işleyecek, hangi olay çerçevesinde şekillenecek henüz belli değil. Ancak oyunun logosunda kullanılan Spartalı miğferi ve Sparta ordusu tarafından kullanılan Lamda harfi (Λ λ) gösteriyor ki oyun Antik Yunan konseptinin de ötesinde Spartalılar’ı işleyecek. Videomuzdaki tekmeyi savuran askerin bariz şekilde bir Spartalı giyimine sahip olduğunu da söylemek mümkün. İlaveten resmi duyurudan kısa bir süre önce Odyssey’yi sızdıran haber sitelerinden Kotaku, oyunun diyalog seçimleri, farklı ana karakterler gibi özellikler nedeniyle klasik bir RPG oyununa benzeyeceğini ifade etmişti. Tüm bu iddiaların doğruluğunu keşfetmek için E3 2018’i beklememiz gerek.

Hem Ubisoft’un hem de diğer firmaların E3 2018 konferanslarını öğrenmek istiyorsanız size E3 2018 Konferans Takvimi‘ne bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir