Assassin’s Creed Evreninde Vikingler

Assassin’s Creed serisinin sıradaki oyununun Vikingler’i işleyeceğine yönelik söylentiler yükseliyor. Peki bunlar ne kadar doğru? Cevabı yazımızda.

Birkaç hafta önce The Division 2’den paylaşılan bir görüntü, Assassin’s Creed serisi hakkında ilginç bir iddianın ortaya atılmasına sebep olmuştu. Assassin’s Creed Wiki sitesinde kayıtlı bir kullanıcı, The Division 2 oynarken bir poster fark etti ve bunun Assassin’s Creed’e yönelik bir easter egg olduğuna kanaat getirdi. Ancak görsel üzerine çeşitli platformlardan tartışmalar devam ettikçe oyuncular bunun Assassin’s Creed için bir ipucu olduğunu düşünmeye başladı.

Posterde görülen karakterimiz üzerindeki tunik ve miğferle Vikingler’den olduğunu belli ediyor. Sırtında ise Assassin’s Creed serisinde gördüğümüz tarzda bir pelerin mevcut. Bir elinde mızrak tutarken diğer elinde ise yuvarlak bir cisim göze çarpıyor.Yakınlaştığımız zaman sağ elindeki bu yuvarlak cismin net bir şekilde Apple of Eden olduğunu görüyoruz. Apple of Eden da hepimizin bildiği gibi Assassin’s Creed serisinin en önemli simgelerinden biri durumunda.

Posterin en üst kısmında ise başlık olarak Valhalla yazıyor. Posterin The Division 2’deki JFK Center bölgesinde bulunduğunu da belirtelim. Peki bu poster sıradan bir easter egg mi, yoksa gerçekten de Assassin’s Creed serisinin Vikingler’e çıkartma yapacağının bir habercisi mi? Yavaş yavaş açıklamaya başlayalım.

Devamını, çözümlemeleri, merak edilenlerin aydınlandığı uzun içeriği yeni üssümüzden okuyabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir