Ark: Survival Evolved Yapımcılarından Oyunculara Cömert Teklif

Oyun oynayarak para kazanmanın bir başka yolu daha açığa çıktı.

Steam’de çok kısa bir süre önce erken erişime açılan, ancak çok satan oyunlarda hemen ilk sırayı alan ve oyuncuların gözdesi haline gelen Ark: Survival Evolved, bu sefer de ilginç bir kampanyayla gündeme geldi.

Hayatta kalma oyun türüne yeni bir bakış açısı kazandıran oyunun yapımcıları, oyundaki hataları giderip oynanışı kusursuz bir deneyime dönüştürmek için oldukça cömert bir işe imza attılar. Oyundaki hataları, açıkları ve hack olaylarını bildiren her bir kullanıcıya 100$ verilecek. Bu sistemin gerçekleşeceğine dair bazı şüpheleriniz varsa iyi haberi hemen verelim. Firma oyun içeresinde bir hata tespit eden kullanıcısına parayı gönderdi bile.

ZeroDay(++) isimli kullanıcı; sunucunun ani çökmesine ve beklenmedik yan etkilere sebep olan potansiyel bir hack olayını yapımcılara bildirdi. Yapımcılar da verdikleri sözü tutarak hatayı teyit ettikten sonra oyuncuya PayPal üzerinden 100$ ödeme yaparak sistemi ilk kez uyguladılar.

Ancak yapımcılar, oyundaki her hataya para ile karşılık veremeyeceklerini de açıkladılar. Sunuculara herhangi bir etkisi bulunmayan botlar ve karakteri hızlandıran hack sistemleri gibi uygulamalar gelecek güncellemeler sayesinde önleneceğinden bu tarz hataları bulan kullanıcılar herhangi bir ödeme alamayacak.

Geliştirilme aşaması devam eden bir oyunda böyle bir sistem uygulamak gerçekten cesaret isteyen bir iş. Zira erken erişim bir nevi oyunun test aşaması olduğundan hatalarla karşılaşma olasılığı oldukça yüksek. Tabi işin ucunda para da olunca iş daha da ciddi bir boyut kazanıyor. Bakalım bu yeni uygulanmaya başlayan ancak hemen ses getiren sistem daha kaç oyuncunun cebini dolduracak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir